Оператор безпілотного апарату – фахівець, який керує автономним запрограмованим апаратом (роботом, дроном). Дрон – це апарат, який використовується для розвідки, відстеження переміщення людей, тварин і техніки; постачання вантажів у важкодоступні місцевості; картографічних зйомок тощо. Безпілотний літальний апарат (безпілотник) – апарат, який літає та сідає без фізичної присутності пілота на його борту.

Оператор безпілотника – це людина, яка займається підготовкою апарату до польоту і віддалено керує його переміщенням з певною заданою метою. Безумовно, професію оператора дронів можна вважати професією майбутнього. Адже сфера застосування безпілотників розширюється із неймовірною швидкістю. На сьогодні дрони широко використовуються у повсякденному житті для доставки товарів, посилок, продуктів харчування; аеровідео- та аерофотозйомки різних подій; передачі потокового відео в режимі реального часу; моніторингу стану  довкілля; в ході рятувальних операцій на воді чи під час пожежі.

Управління безпілотником – це непростий процес, що вимагає від оператора певних навичок та вмінь. Серед вимог: вища технічна освіта або освіта в сфері авіації; вільне володіння ПК; знання англійської мови; швидкість реакції; відповідальність.

Відділ організації профорієнтації