оп

Метою Міжнародного дня боротьби за права інвалідів є мобілізація зусиль та сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, підтримка прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю.

Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працю і доступну освіту як і інші категорії громадян тому одним із завдань служби зайнятості є сприяння у працевлаштуванні громадян з інвалідністю, в тому числі шляхом професійного навчання.

Завдяки спільним зусиллям служби зайнятості, роботодавців, соціальних партнерів та безперечно самих осіб з інвалідністю досягнуто гарних результатів. Так із 1,7 тис. осіб з інвалідністю, які звернулись за послугами Хмельницької обласної служби зайнятості протягом січня-квітня 2018 року 272 особи працевлаштовано, у тому числі 5 осіб - з наданням компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску, 9 осіб започаткували власну справу, понад 100 осіб взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Крім того 133 особи з інвалідністю за сприяння служби зайнятості пройшли професійне навчання та  після його завершення 67% з них були працевлаштовані.

Велику зацікавленість серед осіб з інвалідністю викликають організовані службою зайнятості спільно з соціальними партнерами семінари різного тематичного спрямування. Такі зустріччі дають можливість налагодити контакт з особами з інвалідністю, продемонструвати їм свою підтримку та допомогу, донести інформацію, яка їх цікавить, надати можливість поспілкуватись з людьми, які мають подібні проблеми.

Розуміючи важливість соціалізації та трудової реабілітації осіб з інвалідністю обласна служба зайнятості визначила цей напрямок роботи як пріоритетний, тому окрім надання передбачених законодавством послуг  ініціює співпрацю між соціальними партнерами для вирішення питань, які супроводжують працевлаштування даної категорії громадян.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню Хмельницького ОЦЗ

 

Анонс/Подія: 
Подія