21 грудня Державна служба зайнятості святкує 27–у річницю від дня заснування.  Впродовж років служба зайнятості пройшла важливі етапи становлення та розвитку. І завжди доводила свою здатність ефективно протистояти викликам ринку праці, забезпечувала гнучкість управлінських та організаційних підходів щодо сприяння зайнятості.

    Турбота про людей, які опинилися без роботи, завжди була і залишається основним принципом діяльності служби зайнятості Хмельниччини, яка здобула заслужений авторитет і є ініціатором багатьох нововведень. Впродовж діяльності обласної служби зайнятості соціальні послуги отримали понад 1,5 млн. громадян, з них працевлаштовано 626 тис. осіб, пройшли професійне навчання 107 тисяч осіб, взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 190 тисяч громадян.

     Фінансову підтримку у започаткуванні власної справи шляхом виплати одноразово допомоги по безробіттю одержали 14 тис. безробітних громадян, які зареєструвалися як підприємці.  З 2013 року  за працевлаштування 2516 безробітних на нові робочі місця, роботодавцям відшкодовуються витрати на єдиний соціальний внесок.  Це лише статистичні дані, а за ними долі людей та кропітка робота фахівців обласної служби зайнятості.

      Серед головних завдань – адресність послуг роботодавцям і населенню, розвиток цілісної системи профорієнтації, яка сприяє гармонізації попиту і пропозиції робочої сили, подальше впровадження новітніх технологій щодо пошуку роботи та підбору кадрів для забезпечення потреб економіки області. 

    Працюючи із різними категоріями населення фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості прагнуть повернути їм віру у себе, підтримати, та дати можливість професійно реалізуватись задля благополуччя родин, досягнення економічної стабільності та миру в Україні.

        Комплекс соціальних послуг, що сьогодні отримують роботодавці від служби зайнятості, доволі широкий і різноманітний та останні роки зазнав позитивних змін. Завдяки зміцненню відносин з роботодавцями щороку спостерігається збільшення кількості роботодавців, які співпрацюють з центрами зайнятості. Так, в січні – листопаді поточного року кількість роботодавців, які надали інформацію про вакансії, становила 5459 та зросла на 11% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, а кількість вакансій зросла на 26% і становить 26,3 тисячі.

   В умовах реформування місцевого самоврядування перед службою зайнятості стоїть питання оперативного реагування на вимоги сьогодення та активної участі у процесі децентралізації. З метою об’єднання зусиль фахівців служби зайнятості з місцевими органами влади, зацікавленими соціальними партнерами, роботодавцями, Хмельницькою обласною службою зайнятості запроваджено комплексний проект «Робота з громадами – новий рівень». Метою  Проекту є наближення послуг служби зайнятості до цільових аудиторій шляхом виїзду фахівців на місця, використання новітніх інформаційних технологій; підвищення поінформованості учасників Проекту щодо можливостей служби зайнятості. За січень – листопад 2017 року в рамках угод про співпрацю з ОТГ, сільськими/селищними радами працевлаштовано 7,8 тис. осіб, направлено на навчання  понад 2,8 тис осіб, брало участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру понад 3,2 тис. осіб. З метою пошуку працівників для підприємств, що розташовані на території   об'єднаних територіальних громад, до служби зайнятості заявлено понад 1000 вакансій, із них 86% оперативно укомплектовано.

        Відповідальність за політику зайнятості населення несе не тільки служба зайнятості. Ця проблема вирішується усім суспільством з усіма його інституціями, адже жоден державний орган неспроможний вирішити питання зайнятості самотужки. Тому, використання можливостей соціального партнерства є найважливішою складовою багатогранної діяльності Хмельницької обласної служби зайнятості. Це допомагає забезпечити соціальний захист громадян, покращити якість та збільшити кількість надання соціальних послуг населенню та роботодавцям.

Анонс/Подія: 
Подія