14.08.2019 | 16:00

13 серпня в Дунаєвецькій селищній об’єднаній територіальній громаді та Дунаєвецькій  міській об’єднаній територіальній громаді за сприянням Дунаєвецької районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, органів місцевого самоврядування, голів ОТГ, старост сіл, управління сільського господарства Дунаєвецької РДА відбулися семінари щодо створення сімейних молочних ферм на селі в яких взяли участь 23 зайнятих та 26 безробітних громадян. Семінар проводив менеджер компанії ТзОВ «Укрмілкінвест» Сергій Дячук.

Відкривав заходи директор Дунаєвецької районної філії Хмельницького ОЦЗ Віктор Мельник. Він поінформував  учасників про основні тенденції та процеси на районному ринку праці в сучасних умовах,  розповів про послуги служби зайнятості для жителів сільської місцевості, навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України (ЦПТО ДСЗУ), надання послуг клієнтам в консультаційному центрі «Онлайн-фарватер».

Зі свого боку Сергій Дячук  розповів що для функціювання сімейної молочної ферми,  компанія ТзОВ «Укрмілкінвест» забезпечує родину всім необхідним для того, щоб вона могла працювати. Якщо немає корів – дають тварин у лізинг, дають або докуповують обладнання, немає кормів – купують корми та ін. Основна умова – здавати молоко в кооператив і бажання всіх членів сім’ї відкрити свою молочну ферму. Частина коштів надається безповоротно, частина – як пільговий кредит. Термін окупності 4 роки, загальна вартість залежить від того, що має фермер. Переважно це 200-300 тисяч гривень. «Ми шукаємо тих, хто хоче тут жити і заробляти. Не працювати на когось, а зробити власний бізнес ефективним» - сказав пан Сергій.

Анатолій Повзенюк - начальник відділу правових і організаційно-кадрових питань, виробництва, переробки продукції рослинництва та механізації  управлянні сільського господарства Дунаєвецької РДА  під час зустрічі  розповів про підтримку сільхозвиробників в державі, області та районі; про відшкодування грошей під час купівлі доїльних апаратів; про матеріальну  підтримку тих господарств, що займаються вирощуванням великої рогатої худоби.

Заступники голів Дунаєвецької селищної об’єднаної територіальної громади та Дунаєвецької  міської об’єднаної територіальної громади розповіли про допомогу у виділенні пасовищ.

Підсумовуючи семінар В. Мельник зазначив, що створення сімейних молочних ферм на селі сприятиме створенню нових робочих місць в сільській місцевості та вирішенню інших гострих соціальних проблем членів громад.

За матеріалами Дунаєвецької районної філії Хмельницького ОЦЗ