18.10.2021 | 15:51

Головний принцип діяльності державної служби зайнятості – це індивідуалізований підхід до оцінки потреб і можливостей кожної людини та надання максимальної допомоги у працевлаштуванні й укомплектуванні вакансії.

Фахівцями центрів зайнятості/філій та нашими партнерами проводяться різноманітні заходи – семінари, тренінги, зустрічі з роботодавцями. Участь в них допоможе підвищити вашу конкурентоспроможність на ринку праці, здобути нові знання та досвід.

Крім того, у центрах зайнятості/філіях вам нададуть послуги з пошуку постійної або тимчасової роботи. Служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій по всій Україні, які оновлюються онлайн. Так, існують інші бази вакансій на онлайн-сервісах, але перевагами нашої бази є те, що всі вакансії перевірені та з офіційним працевлаштуванням.

Якщо ви не знайшли підходящих вакансій у нашій базі даних, то спеціалісти-рекрутери центрів зайнятості/філій допоможуть у пошуку роботи на інших ресурсах. Для цього необхідне ваше бажання та резюме на посаду.

У разі відсутності підходящої роботи особі, яка звернулася з відповідною заявою, може бути надано статус безробітного. Служба зайнятості виплачує допомогу по безробіттю на період пошуку роботи. Про розмір і терміни виплати допомоги вам докладно розкаже ваш особистий консультант – кар’єрний радник.

У нас ви можете отримати профорієнтаційні послуги. Фахівець з профорієнтації допоможе визначитися з вибором професії. Для цього у нас є сучасні інструменти: профорієнтаційні та психологічні тести, які ви можете пройти як удома, так і в центрі зайнятості. Разом з консультантом ви можете оцінити свої можливості, обрати напрям навчання чи роботу.

Також ми надаємо унікальну можливість вашим дітям отримати якісну, безкоштовну допомогу у виборі професії. Це – тестування, яке можна пройти в зручний час, онлайн вдома та консультація за його результатами. Вони дізнаються про свої професійні інтереси та здібності, зможуть спланувати власне професійне становлення та розвиток.

Надання статусу безробітного надає доступ до інших послуг служби зайнятості.

Наприклад, якщо роботи за вашим фахом не знайшлося, служба зайнятості пропонує підвищити кваліфікацію або оволодіти новою професією, набути нових компетенцій шляхом стажування на робочому місці у роботодавця або на короткотермінових курсах. Ми пропонуємо професійне навчання на замовлення роботодавця професіям, які затребувані на ринку праці, з подальшим працевлаштуванням.

Професійне навчання здійснюється у навчальних закладах нашого та інших регіонів, у тому числі центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

У наших навчальних центрах ви можете пройти короткотермінове навчання за сучасною програмою Міжнародної організації праці «Розпочни свій бізнес» для підприємців-початківців, яке проводять сертифіковані викладачі. Під час навчання ви опануєте нормативні засади та особливості ведення обраного бізнесу, сформуєте бізнес-план.

Це не повний перелік послуг, які можна отримати у центрах зайнятості/філіях у той період, коли ви шукаєте роботу.

Варто зауважити, що у разі отримання статусу безробітного клієнт спільно з кар’єрним радником складають індивідуальний план працевлаштування, в якому міститься комплекс заходів, що їх мають здійснити кожна зі сторін для працевлаштування. Насамперед це стосується взаємних прав, обов’язків та кроків, що стосуються пошуку роботи.

Слід пам’ятати, про певні обставини, що можуть призвести до втрати статусу безробітного та припинення виплати матеріальної допомоги по безробіттю, а саме:

виконання безробітним оплачуваної роботи, навіть короткострокової, за цивільно-правовими угодами під час перебування на обліку;

подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення матеріальної виплати на випадок безробіття та надання соціальних послуг.

Відповідно до індивідуального плану працевлаштування (з урахуванням наявного досвіду та освіти кожної людини), окрім пошуку бажаної роботи, ми допоможемо у складанні резюме, підготовці до співбесіди з роботодавцем.

Ви маєте можливість відвідати інші семінари та тренінги з тих питань, що вас цікавлять. При цьому кількість та тематика семінарів і тренінгів визначається індивідуально, за обопільною домовленістю з кар’єрним радником.

Крім того, ви можете взяти участь в громадських або інших роботах тимчасового характеру. Цей період включається до страхового стажу для наступних страхових випадків. Також зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, встановлені законодавством.

З усього переліку безкоштовних послуг, які надає служба зайнятості, ви маєте можливість отримати найнеобхідніше особисто для вас.