29.02.2016 | 14:42

Директор Хмельницького МЦЗ Тетяна Мехеда взяла участь у засіданні робочої групи Хмельницької міської ради з питання реорганізації професійно-технічних начальних закладів. У засіданні взяли участь - заступник міського голови, представники управлінь освіти, праці та соціального захисту населення, профспілки, фінансів, депутати міської ради, директори ПТУ, представники ЗМІ.

Під час заходу розглядалися питання про діяльність ПТУ в нових умовах фінансування з місцевого бюджету; оптимізація вибору професій, які користуються попитом на ринку праці на наступний учбовий рік.

У своєму виступі Тетяна Мехеда звернула увагу учасників заходу на ситуацію щодо попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці, на проблеми працевлаштування молоді, зокрема, випускників вищих, професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів. Протягом 2015 року на обліку у міському центрі зайнятості перебувало 241 випускників, з них 93% - випускники вищих навчальних закладів, переважно це особи, що навчались за спеціальностями - «Міжнародні відносини», «Фінанси і кредит», «Менеджмент організацій», «Економіка підприємства», «Право», «Товарознавство», «Соціальна робота», «Психологія та педагогіка» та інші. Тобто набули тих спеціальностей та професій, якими перенасичений місцевий ринок праці та відсутні вільні робочі місця та вакантні посади. Випускники професійно-технічних навчальних закладів складають лише 7%, це переважно конторські службовці, обліковці, оператори комп’ютерного набору, перукарі та манікюрниці. Відсутність досвіду роботи, професійних навичок, низька мотивація до праці у молоді є іще однією з основних перешкод у їх працевлаштуванні. На завершення сказала, що центр зайнятості працює в звичному режимі у співпраці з роботодавцями та органами влади на місцях, вживаючи всіх заходів щодо сприяння у задоволені потреб клієнтів – безробітних громадян та роботодавців.

Також директор Хмельницького МЦЗ ознайомила учасників робочої групи із проектом Стратегії модернізації та розвитку державної служби зайнятості на 2016-2020 роки, основним завданням реалізації якої є - підвищення якості обслуговування шукачів роботи та роботодавців, у тому числі із застосуванням сучасних методів інформаційно-роз’яснювальної роботи та інформаційних технологій; удосконалення комунікацій між учасниками ринку праці, забезпечення прозорості та відкритості діяльності державної служби зайнятості; раціональне використання фінансових ресурсів Фонду, збільшення частки витрат на реалізацію заходів активної політики зайнятості.