20.06.2019 | 11:17

18 червня 2019 року в рамках реалізації проекту «Соціальне підприємництво» у приміщенні Хмельницької обласної державної адміністрації відбувся тренінг «Гараж ідей». Співорганізаторами цього заходу виступили Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька обласна рада, Благодійний Фонд «Зміцнення громад» та Агенція регіонального розвитку Хмельницької області.

До участі у тренінгу було запрошено: власників бізнесу, яким цікаво розвивати соціальний напрямок; представники громадських та благодійних організацій; активістів, які хочуть змінювати місто не разовими акціями, а через «бізнес із сенсом»; студенти, які мріють про власну справу, а також соціальні стартапери, які мають власну бізнес-ідею, планують та прагнуть власного розвитку. До участі у тренінгу долучились представники Хмельницької обласної служби зайнятості: провідний фахівець відділу організації сприяння працевлаштуванню Хмельницького обласного центру зайнятості Олександра Бойко та заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Хмельницького міського центру зайнятості Надія Мельничук.

Учасники мали можливість детально ознайомитись із передумовами виникнення «соціального підприємництва», його характерними ознаками та відмінностями від звичайного бізнесу, громадського активізму і благодійності;  обговорити суть і моделі соціального бізнесу та отримати допомогу фахівців та практиків для формування концепції власних соціальних підприємств.

Тренер - модератор «Гаража ідей» був старший аналітик міжнародної консалтингової компанії CIVITTA.  С. Корнелюк поінформував про успішний проєкт який працює уже другий рік поспіль та має перші здобутки. «Так, у 2018 році у 12 містах України було проведено тренінги даної тематики, в яких взяли участь 393 особи, з них 49 осіб, які презентували свої проєкти стали переможцями, близько 10 соціальних підприємств було впроваджено у життя. Як приклад: в Києві створене «екскурсійне бюро» для сімей, що виховують дітей з інвалідністю «Особлива подорож»; в Тернополі – «Simka» - мережа контакт-центрів, націлені для працевлаштування осіб з інвалідністю, у Чернівцях створено соціальний проект «Кранчі з любов’ю» - навчання пекарської справи та працевлаштування осіб з фізичними та ментальними порушеннями», – зазначив С. Корнелюк.

Також, не можливо залишити без уваги презентацію та обмін досвідом вже створеного в минулому році соціального підприємництва на Хмельниччині – «Фронтмед» – це кооператив, які створили учасники АТО та їх дружини, які виготовляють натуральну медову продукцію (близько 27 видів медових десертів) та медові подарункові набори (м. Шепетівка).

Успішному впровадженню ідеї передує проходження певного поетапного відбору. Автори найбільш перспективних задумів отримують запрошення на хакатони –це дводенні інтенсиви з лекціями і консультаціями найкращих бізнес тренерів. Хакатони пройдуть у вересні-жовтні 2019 року  в Івано-Франківську, Харкові, Кривому Розі та Вінниці. А переможці хакатонів потраплять до Акселератора соціального підприємництва Selab і отримують шанс на закордонне стажування, стартовий капітал та менторську підтримку.