13.07.2016 | 13:38

Підприємницька діяльність та самозайнятість залишаються найбільш перспективними формами зайнятості для нашого регіону. Саме тому, Хмельницьким обласним центром зайнятості на початку року було запроваджено проект «Підприємцями не народжуються - ними стають!». Метою його булоудосконалення організації та проведення профінформаційної та профконсультаційної роботи з населенням, сприяння розвитку самозайнятості та підтримка підприємницької ініціативи громадян, задоволення їх потреб в отриманні якісної професійної інформації, формування відповідального ставлення до власного життєвого вибору.

Під час реалізації проекту, з січня по червень 2016 року, базовими центрами зайнятості, за участі соціальних партнерів, було проведено ряд заходів: Дні відкритих дверей центру зайнятості, круглі столи; семінари «Як розпочати свій бізнес?», «Від бізнес-ідеї до власної справи», семінар з питань організації зеленого (сільського) туризму, семінар для жителів села «Ефективне ведення сільського господарства»; тренінги «Розвиток комунікативних навиків» та «Комунікативної компетентності підприємця», «Особливості зайнятості молоді», «Розпочни свій бізнес!»; індивідуальні та групові консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності; дні відкритих дверей на приватних підприємствах, професіографічні екскурсії, зустрічі з успішними підприємцями; презентації роботодавця та професій, орієнтованих на підприємництво. В цілому, було організовано більше 300 заходів, до яких долучилися майже 4 тис.осіб.

Слід відзначити, що, в рамках проекту для осіб, які визначилися з своїми бізнес-ідеями, в усіх базових центрах зайнятості були проведені одно- та двохденні тренінги «Розпочни свій бізнес» з використанням матеріалів проекту Міжнародної організації праці «Підтримка зайнятості для подолання кризи в Україні». Під час тренінгів учасники обговорювали тенденції сучасного ринку праці, етапи складання бізнес-плану, інструменти вивчення попиту клієнтів, робили SWOT-аналіз, вивчали основи маркетингу, правила підбору персоналу, знайомилися з фінансовим плануванням тощо. Практичні заняття проводилися по кожному розділу бізнес-плану, а завершувалися діловими іграми, які допомогли присутнім краще засвоїти теоретичну частину та придбати практичні навики ведення бізнесу: як розпоряджатися готівкою, розподіляти виручку, робити заощадження, отримувати прибуток, задовольняти потреби сім’ї та бізнесу тощо.

В результаті, 56 безробітних, які брали участь в проекті, прийняли рішення стати підприємцями та отримали допомогу на відкриття власної справи, серед них – 28 учасників антитерористичної операції. Знайшли підходящу роботу 425 учасників проекту, направлені для проходження професійного навчання – 140 осіб.