25.02.2016 | 11:01

В Україні як в соціальній, правовій державі – людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення. Конституційне право на соціальний захист включає право громадян на матеріальне забезпечення їх у старості. Зокрема, пенсія за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та інші її види, що призначаються у зв’язку з припиненням трудової діяльності і є однією з форм соціального захисту.

Задля підвищення обізнаності населення району з питань застосування трудового та пенсійного законодавства фахівці Ізяславського районного центру зайнятості разом із спеціалістами управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі систематично проводять профорієнтаційні семінари для безробітних осіб віком старше 55 років.

Черговий семінар для даної категорії населення на тему: «Легальна зарплата – складова майбутньої пенсії» відбувся 24 лютого 2016 року за участю в.о. начальника управління Пенсійного фонду в Ізяславському районі Олени Петрікової. У заході взяли участь 16 осіб.

О.Петрікова поінформувала учасників про порядок подання документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зміни в пенсійному законодавстві з 01.01.2016, порядок отримання виписки про доходи із системи персоніфікованого обліку. Зазначила, що завчасне звернення до управління з документами для призначення пенсій допоможе забезпечити її призначення і виплату у найкоротший строк після досягнення пенсійного віку.

Учасники семінару активно спілкувалися, цікавилися питаннями щодо легальних трудових відносин, підрахунку страхового стажу та залежності розміру майбутньої пенсії від його розміру. На всі запитання безробітним було надано вичерпні роз’яснення. Наприкінці заходу усі учасники отримали інформаційні листівки стосовно перспективи запровадження накопичувальної пенсійної системи, надання електронних послуг, користування веб-порталом Пенсійного фонду України, Skype-консультацій та можливості отримання актуальної інформації в сфері пенсійного забезпечення з друкованих видань Пенсійного фонду України.