18.07.2016 | 09:02

Сьогодні важливим завданням залишається орієнтація учнівської молоді на вибір актуальних на ринку праці професій з метою попередження молодіжного безробіття, зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили на ринку праці. Для служби зайнятості, яка тісно співпрацює з закладами освіти та оперативно відгукується на їх запрошення, завершення шкільного навчального року аж ніяк не означає призупинення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.

Профорієнтаційна робота продовжується в закладах літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Про розмаїття проведених заходів свідчать їх назви: „Відпочиваємо – дбаємо про майбутнє”, „Мрії стають реальністю”, „Майбутнє у ваших руках”, „Служба зайнятості – твій порадник у виборі професії”, „Обери своє майбутнє”, „День професійних знань”, „Мій вибір – робітнича професія” тощо. У червні 2016 року фахівцями обласної служби зайнятості було проведено 11 виїзних заходів, під час яких молоді надано понад 900 послуг.

Виїзні заходи служби зайнятості були організовані у дитячих таборах: “Світанок” Ізяславського району, “Дністровська чайка” Кам’янець-Подільського району, “ПодолянчикКрасилівського району, “Чайка” Летичівського району, “Калинівка” Старокостянтинівського району, “Здоров’я” Шепетівського району, та в туристсько-краєзнавчому наметовому таборі “Січ” Ізяславського району. Молоді пропонувався широкий спектр послуг: надавались консультації з використанням результатів діагностики з метою визначення професійної спрямованості, проводились семінари з елементами тренінгів з пошуку роботи, тренінги з метою пропагування здорового способу життя, запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми, ігри профорієнтаційної тематики, вікторини, змагання, екскурсії на кращі місцеві підприємства. При цьому використовувались мобільні центри зайнятості та мобільні центри профорієнтації, пропонувались інформаційні матеріали з описом професій та довідкова інформація про навчальні заклади, демонструвались відео ролики про актуальні професії.

До проведення заходів, як завжди, залучались соціальні партнери: фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділів управління соціального захисту населення, центрів первинної медико-санітарної допомоги тощо.

Безумовно, на швидкий результат в такій роботі очікувати не приходиться, але від неї певною мірою залежить економічна стабільність нашої держави у майбутньому, збереження та відтворення її трудового потенціалу.

Фахівці служби зайнятості завжди залишаються надійними партнерами освітян у питаннях проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.