10.12.2019 | 10:45

Профорієнтаційна робота з молоддю є одним із надзвичайно важливих аспектів роботи служби зайнятості та сприяє ефективному вирішенню проблеми збереження трудового потенціалу країни. «Твоя формула успіху» - саме так називався масштабний профорієнтаційний проєкт  для молоді, який у 2019 році проводився службою зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА. Мета Проєкту: профілактика безробіття серед молоді, допомога у виборі актуальних професій та підготовці до виходу на ринок праці.

В рамках Проєкту проведено 1470 різноманітних заходи: 417 для безробітної молоді,  782 - для учнів ЗНЗ та ПТНЗ, 68 - для студентів ВНЗ, 203 - для працівників закладів освіти та батьків. Учасникам пропонувалися групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування, професіографічні екскурсії, семінари та тренінги, заняття в клубах та студіях,  інтерактивні заходи для молоді (профорієнтаційний квест, брейн-ринг, аукціон професій), ярмарки кар’єри тощо. Як наслідок, 700 осіб з числа безробітної молоді направлено на навчання, понад 1500 осіб працевлаштовано та 58 осіб відкрили власну справу.

Також в рамках даного Проєкту протягом березня-травня 2019 року були проведено 27 профорієнтаційних квестів «Мозаїка професій» для учнів 8-9 класів, в яких взяло участь понад 900 учнів.

   У жовтні-листопаді проводився конкурс поетичних творів  «Професія моєї душі» серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Хмельницької області, на який було подано 154 поетичних твори, серед яких обрано 9 найкращих.

Серед  найбільш масштабних заходів Проєкту - ярмарки професій в інтерактивній формі під назвою «Подорож у світ професій». В 20 «подорожах в світ професій» взяли участь близько 8,5 тис. учнів випускних класів. Цього року можливості презентувати свої освітні послуги майбутнім абітурієнтам використали 22 професійно-технічних та 36 вищих навчальних закладів Хмельниччини, Тернопільщини та Рівненщини.

В цілому в заходах Проєкту взяли участь більше 35 тис. осіб з числа учнівської та студентської молоді, понад 4 тис. безробітних громадян віком до 35 років. 

  Реалізація таких проєктів сприяє подальшому зміцненню соціального партнерства, а участь в них молоді розширює їх уявлення про світ професій, можливості їх отримання, допомагає більше дізнатися про послуги державної служби зайнятості, онлайн-ресурси для пошуку роботи, профорієнтаційного тестування, навчання та отримання додаткових компетенцій; формує навики пошуку роботи та реальне ставлення до перспектив власної зайнятості. А, в кінцевому результаті, все це сприяє підвищенню конкурентоспроможності молоді на ринку праці.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ