оп
22.03.2019 | 11:44

21 березня фахівець з профорієнтації  Дунаєвецької районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Вікторія Глухова провела профорієнтаційний урок «Професії майбутнього» для  20 учнів 8-9 класів Голозубинецької ЗОШ I-IIIступенів. Захід проводився в рамках реалізації Державної цільової соціальної програми «Молодь України» 2016-2020 роки та комплексного профорієнтаційного проекту Хмельницької обласної служби зайнятості «Твоя формула успіху».

  В ході уроку пані Вікторія розповіла учасникам про професії майбутнього, які будуть затребувані на ринку праці. Про вищі та професійно-технічні навчальні заклади, де ці професії можна здобути. Акцентувала увагу учнів на важливості формули вибору професії, яка складається з 3 важливих складових: Хочу-Можу-Треба. Також, вона ознайомила  з кваліфікацією Є.О.Клімова, в основі якої закладений поділ на професії за предметом праці: людина-людина, людина-природа, людина-техніка, людина-знакова система, людина-художній образ.

 Під час дискусії учні обговорили перспективні та сучасні професії, найбільш поширені помилки під час вибору професії та кроки щодо того, як їх уникнути, щоб досягти кар’єрного успіху. Також, учнів було ознайомлено з громадським проектом масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» та онлайн-курсами для безкоштовного вивчення англійської мови «Lingva Skills» й наголошено, що дізнатися про свої професійні нахили вони можуть в режимі онлайн, а допоможе їм у цьому нова платформа «Моя професія: консультаційна мережа». Дванадцять учнів виявили бажання пройти дане тестування для визначення професійної придатності .

Варто зазначити, що під час уроку школярі отримали багато корисної  та важливої інформації, що обов’язково стане у нагоді при вирішенні питання професійного вибору, адже правильний вибір професії – запорука подальшого успіху у житті.

За матеріалами Дунаєвецької районної філії Хмельницького ОЦЗ