11.10.2019 | 08:24

10 жовтня, в Хмельницькій торгово-промисловій палаті, в рамках обласного профорієнтаційного заходу «Країна професійного вибору» відбулася пресконференція директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні, яка присвячена питанню профорієнтації молоді. Також  у пресконференції взяли участь запрошені гості – представники влади: Павлишена Світлана Андріївна – заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, Нагорна Віталіна Володимирівна – начальник відділу науки та педагогічних кадрів Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, представники телеканалів: «TV7+», «Місто», друкованих видань: «Сімейна газета» та «Прибузька Зоря».

Очільник Хмельницької обласної служби зайнятості зосередив увагу присутніх на ролі профорієнтаційної роботи з молоддю для забезпечення потреб ринку праці, державних механізмах стимулювання зайнятості населення, ситуації на ринку праці області та сучасних технологіях, які в своїй роботі використовує служба зайнятості.

За словами С.Черешні з початку року проведено близько 900 профорієнтаційних заходів для молоді,  яка навчається. Робота ведеться не тільки в період навчального року, але і  протягом сезону  літнього відпочинку в приміських та позаміських дитячих оздоровчих таборах. Зараз розпочався сезон осінніх заходів «Подорож в світ професій», які стали альтернативою ярмарків професій.

Також директор Хмельницького ОЦЗ зазначив, що ефективна інформаційно-роз’яснювальна та профорієнтаційна робота неможлива без участі  соціальних партнерів: роботодавців, соціальних служб, органів освіти, медичних установ, правоохоронних органів, громадських організації та інших. На даний час ми маємо налагоджену співпрацю з більш ніж з 300 різноманітними інституціями. Це сприяє підвищенню ефективності і якості профорієнтаційної роботи.

Мета подібних профорієнтаційних заходів хоча б частково зменшити  дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці. Стимулювати роботодавців фінансово  створювати робочі місця,  а громадянам надати можливість реалізуватися в професійній діяльності в нових ринкових умовах. Якнайшвидше повернути громадян до трудової діяльності, адже  чим довше перебуває людина  на обліку в службі зайнятості, тим важче   потім адаптуватися на ринку праці. Сьогодні проблемою працевлаштування є не відсутність вакансій, а неможливість їх укомплектування. Основні причини цього – це дисбаланси між попитом та пропозицією робочої сили,  між освітніми послугами та попитом на ринку праці, а також, низький рівня заробітної плати.

Для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, часткового подолання дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили   багатьох безробітних потрібно перенавчати. Професійне навчання на замовлення роботодавців дозволяє більш гнучко реагувати на поточну потребу в кадрах, враховувати специфіку конкретного підприємства і забезпечувати підготовку робітників в стислі терміни. Про результативність цієї роботи свідчить те, що після завершення навчання більше 99.5% безробітних працевлаштовуються.

«Ще одним із напрямків діяльності обласної служби зайнятості є сприяння розвитку підприємницьких ініціатив серед безробітних громадян. Протягом дев’яти місяців 2019 року за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу 74 особи», – зауважив С.Черешня.

У підсумку С.Черешня зазначив, що з початку року отримали роботу за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 18,2 тис. осіб та зауважив, що служба зайнятості і надалі буде відкритою для всіх, покращуватиме свої сервіси  і забезпечуватиме гідною роботою кожного українця.