01.03.2016 | 10:16

 

На минулому тижні у Нетішинському міському центрі зайнятості за участі представників міської ради, соціальних партнерів та роботодавців міста відбулась презентація проекту Стратегії модернізації та розвитку державної служби зайнятості - виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2016-2020 роки, який розглянуто правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та взято за основу.

Презентувала проект Стратегії модернізації та розвитку державної служби зайнятості на 2016-2020 роки в.о. директора Нетішинського МЦЗ Ольга Фесенко, ознайомила з метою та основними завданнями стратегії, змінами, які планується запровадити в діяльності державної служби зайнятості для підвищення якості обслуговування клієнтів, удосконаленням комунікації між учасниками ринку праці, забезпечення прозорості та відкритості діяльності державної служби зайнятості, активізацією міжнародного співробітництва тощо.

Учасники заходу погодились з тим, що державна служба зайнятості за 25 років діяльності довела свою здатність ефективно протистояти викликам ринку праці, запроваджувати ефективні технології надання послуг, забезпечувати розширення їх змісту, а також гнучкість управлінських та організаційних підходів щодо сприяння зайнятості. Проте в умовах посилення конкуренції між учасниками ринку праці з урахуванням зростаючих потреб суспільства та розвитку новітніх інформаційних технологій потребує модернізації технологія обслуговування населення Служби з одночасним посиленням її інституційної спроможності, пошуку ефективних шляхів мінімізації ризиків, збільшення частки витрат на реалізацію заходів активної політики зайнятості.

Також активно обговорювались проблеми, з якими сьогодні стикаються учасники діалогу: легалізація зайнятості, тіньова економіка, брак кваліфікованих кадрів для укомплектування вакансій тощо. Велика увага приділялась питанням легального працевлаштування. Присутні дійшли до єдиного висновку - в умовах високого рівня тіньової економіки неможливо побудувати успішну економіку країни й, відповідно, збалансувати ринок праці.

В цілому, зустріч пройшла у доброзичливій атмосфері довіри й взаєморозуміння. Ольга Фесенко висловила сподівання на подальшу співпрацю в напрямку налагодження партнерських відношень, щоб якісно та оперативно виконувати свої завдання та, врешті решт, досягти єдиної мети – покращення добробуту населення.