12.04.2016 | 08:36

Найбільш актуальним питанням сьогодення є працевлаштування молодих фахівців на перше робоче місце. Адже саме молодь є найактивнішою частиною працездатного населення. Вона вже довела, що має активну життєву позицію і не байдужа до долі держави, у якій їй жити, працювати, творити.

На базі Вищого професійного училища № 36 с. Балин 08 квітня 2016 року відбувся семінар на тему «Система підготовки робітничих кадрів, спільна профорієнтаційна робота та військово-патріотичне виховання молоді» за участю голови Дунаєвецької РДА Олександра Бернашевського, директора науково-методичного центру професійно-технічної освіти і підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Людмили Шевчук, директора Дунаєвецького районного центру зайнятості Віктора Мельника, начальника управління агропромислового розвитку Дунаєвецької РДА Володимира Шурипи, начальника районного військового комісаріату Миколи Чубика, керівників сільськогосподарських підприємств, директорів шкіл та представників ЗМІ.

Людмила Шевчук презентувала проект Закону «Про освіту» та відмітила роботу «Профорієнтаційного терміналу» Державної служби зайнятості, спрямованої на забезпечення доступності, мобільності, гнучкості та привабливості профорієнтаційних послуг для молоді.

Про стан агропромислового комплексу району на даному етапі розвитку суспільства та забезпечення робітничими кадрами сільськогосподарських підприємств всіх форм власності розповів Володимир Шурипа.

Про проблеми та перспективи працевлаштування молоді говорив Віктор Мельник, - на сьогодні кожен третій зареєстрований безробітний - молодь віком до 35 років, а рівень безробіття серед молоді є значно вищий, ніж серед інших вікових категорій. Також молодь є найбільш уразливою та соціально незахищеною категорією населення. Через відсутність достатнього практичного досвіду, правових та професійних знань, а часто і моральної непідготовленості до конкуренції на ринку праці, реалізувати своє право на працю молодим громадянам сьогодні стає складно. Особливу тривогу викликає зростання зареєстрованого безробіття серед молоді з вищою освітою, результатом чого є декваліфікація молодих спеціалістів, які тривалий час не працюють за отриманою професією. Зокрема, на вакансію юриста претендують дев'ять, менеджера вісім, бухгалтера шість осіб. Але, немає професій, за якими неможливо працевлаштуватися. Є відсутність бажання працювати. Що ж до актуальності професій, то на ринку праці вже протягом багатьох років залишається значна потреба у фахівцях робітничих професій: фрезерувальниках, трактористах, токарях, слюсарях, ремонтниках, кухарях, офіціантах, швачках і т. ін. Він відмітив, що одним із пріоритетів роботи служби зайнятості є профорієнтаційна робота з молоддю, а саме:проведення спільно з соціальними партнерами широкомасштабної системної профорієнтаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи, з метою зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, забезпечення свідомого та обґрунтованого вибору молоддю професії та місця навчання, підвищення престижності робітничих професій, формування адекватного ставлення до ситуації на ринку праці та підвищення мотивації до праці. Як приклад, залучення фахівців управління освіти молоді та спорту, районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, роботодавців, волонтерів та інших соціальних партнерів до організації та проведення семінарів та тренінгів, виїзних акцій в оздоровчий табір, участь у ярмарку професій, у турнірі знавців професій. В результаті проведених заходів напрацьовуються спільні рекомендації щодо конкретних дій з боку освітніх установ, служби зайнятості, роботодавців та громадських організацій щодо подолання дисбалансу між попитом та пропозицією на робочу силу, забезпечення ПОУ кваліфікованими працівниками, спільних дій підвищення профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді.

Підсумовуючи виступи учасників семінару, Олександр Бернашевський зосередив увагу на координації дій вирішення проблем з підготовки робітничих професій, проведення спільної профорієнтаційної роботи та дав відповідні доручення учасникам семінару.