26.08.2016 | 10:13

Проблема тіньової економіки – це проблема економічна і соціальна. Адже, зменшення надходження до дохідної частини державного бюджету та соціальних фондів, призводить до зменшення видаткової частина на виплату пенсій та інших соціальних виплат, заробітної плати, стипендій тощо. Нажаль, дехто намагається обійти законодавство та віддає перевагу тимчасовим вигодам перед набагато стабільнішим майбутнім.

Тому, Хмельницькою обласною службою зайнятості здійснюється системна інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців та пошукачів роботи щодо недопустимості порушення трудового законодавства.

Важливо знати, що під час реєстрації у службі зайнятості громадян в обов’язковому порядку, під особистий підпис, інформують про їх відповідальність за приховування відомостей про будь-які обставини, які впливають на виплати по безробіттю, а саме приховування факту працевлаштування під час перебування на обліку. Таке порушення у подальшому є підставою для стягнення з особи незаконно отриманого забезпечення по безробіттю та припинення обліку в службі зайнятості без права на поновлення протягом 6 місяців.

Налагоджено обмін даними з Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України шляхом електронної звірки даних поданих безробітним до служби зайнятості під час реєстрації та протягом періоду перебування на обліку як безробітного на предмет його зайнятості, отримання доходу у період безробіття.

Представники центрів зайнятості є постійними членами комісії по легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, які створені місцевими органами влади та працюють у всіх районах та містах обласного значення. Проводяться рейди щодо виявлення осіб, які працюють без належного оформлення трудових відносин. Зокрема, у Старосиявському, Теофіпольському, Чемеровецькому, Шепетівському районах та у місті Хмельницькому проведено більше 10 таких рейдів. Питання щодо нелегальної зайнятості осіб, які є зареєстрованими безробітними на засіданнях комісій не піднімались, оскільки таких не було виявлено під час рейдів.

Офіційно за сприяння обласної служби зайнятості за 7 місяців 2016 року було працевлаштовано понад 9 тис. безробітних. Понад 3 тис. працювали на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Роботодавцями області було подано до служби зайнятості майже 14 тис. вакансій. Крім того, доступною є база вакансій інших областей України.

 На ринку праці області спостерігається постійний попит на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник); на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин та кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водій, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій (підсобні робітники, вантажники, двірники та інші). Не масово, але роботодавці шукають, також, висококваліфікованих досвідчених бухгалтерів, юристів, інших дипломованих працівників.