23.06.2016 | 11:27

 

 

За ініціативи Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості відбувся круглий стіл на тему: «Об’єднання зусиль державних установ, роботодавців, громадських організацій щодо вирішення проблем працевлаштування демобілізованих учасників АТО».

 Директор центру зайнятості Л.Фесун поінформувала про послуги, які надає служба зайнятості учасникам АТО, стан реєстрованого ринку праці, про співпрацю центру зайнятості з установами та організаціями щодо сприяння працевлаштуванню демобілізованим воїнам. За період з березня 2015 року по травень 2016 року до центру зайнятості у пошуку роботи звернулось 106 учасників бойових дій, з них - 70% мешканці сіл району. За сприяння центру зайнятості, соціальних партнерів, роботодавців Старокостянтинівщини було працевлаштовано 24 учасники. Із них, відкрили власну справу шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово -2 особи, вступили на службу за контрактом у ЗСУ - 3 особи. Також, проходили профнавчання - 11 осіб, які здобували наступні професії: «електрозварник ручного зварювання», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А», підвищували кваліфікацію за професіями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А 2», «оператор котельні», навчалися за напрямами «підприємець-початківець». На громадських та інших роботах тимчасового характеру працювало - 10 осіб. Найбільш активно сприяли прцевлаштуванню такі підприємства: «Старокостянтинівський завод ЗБШ», ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Старокостянтинівцукор», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ТОВ «Мегатекс-Індастріал», ПАТ «Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр», фізичні особи-підприємці В.Співачук, М.Олійник, Р.Нагнибіда та Великомацевицька, Губинська, Григорівська, Коржівська, Огіївська, Самчинецька сільські ради.

Керуючий апаратом районної державної адміністрації А.Літвінчук зазначив, що питання зайнятості населення є одним із стратегічних напрямків діяльності органів влади. У вирішенні проблем воїнів, в тому числі щодо їх працевлаштування, потрібен індивідуальний підхід, з урахуванням їх побажань та професійного фаху, стану здоров’я. Чимало демобілізованих мають низьку мотивацію до праці, оскільки запропоновані вакансії не завжди відповідають уподобанням, освіті та гідній зарплаті.

Гострою проблемою демобілізованих є питання соціальної та психологічної реабілітації. Це підтвердила і директор Старокостянтинівського міського кризового центру А.Васьковецька. Суспільство повинне допомагати захисникам у адаптації до мирного життя. Особливої уваги потребують учасники АТО, що мають інвалідність.

Заступник начальника управління соціального захисту населення РДА М. Гуменюк та начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету районної міської ради Н.Владимирська, поінформували учасників круглого столу про державні соціальні гарантії учасникам АТО, порядок оформлення пільг та одержання матеріальної допомоги із міського бюджету тощо.

 Начальник Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги О.Петлюк надав вичерпну інформацію про безоплатні правові послуги учасникам АТО.

Представники роботодавців, голова Пеньківської сільської ради В.Загорський та соціальний педагог Пашковецької сільської ради С.Камардаш поінформували про перспективи працевлаштування учасників АТО та залучення їх до громадських та інших робіт тимчасового характеру на підприємствах та в сільських громадах.

 По закінченню заходу всі учасники домовилися про конструктивне вирішення існуючих проблем, які допоможуть захисникам країни адаптуватися у суспільстві, повернутися до мирного життя та продуктивної діяльності.