13.08.2019 | 10:24

Нині сучасне супільство диктує свої правила у різних сферах життєдіяльності людини, а у сфері харчування тим більше. Сучасна політика України спрямована на cтворення так званих молочних сімейних ферм, які допоможуть налагодити співпрацю селян та зберегти високу якість молока.

З  08 серпня по 12 серпня 2019 року фахівцями Славутської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ  проведеного ряд семінарів-тренінгів за участю представників ТОВ «УкрМілкІнвест» для жителів Ганнопільської, Берездівської, Крупецької, Улашанівської та Славутської ОТГ.

Мета заходу – ознайомити місцеву владу, громаду ОТГ, підприємців-молочників (108 присутніх) з проєктом, котрий  вже діє на території 5 областей України, порядком  відкриття молочних сімейних ферм, особливостями їх функціонування, програмним та матеріальним забезпеченням, виробництвом молока першого, вищого та екстра вищого ґатунків, що відповідає нормам європейського рівня, проблемами з якими наштовхуються подібного роду ферми та можливими  способами їх вирішення.

 На прикладах уже існуючих сімейних молочних ферм, представники товариства «УкрМілкІнвест» детально розповіли про обробку та реалізацію молока, умови діючої програми, а саме: надання фінансової підтримки на облаштування ферм новим та багатофункціональним устаткуванням, закупка рогатої  худоби, здійснення супроводу фермерів, які  розпочали свою діяльність в рамках реалізації проєкту «Консультаційно-навчальний центр». Окрім того, представники товариства наголосили на створенні та введенні в дію нового проєкту, зміст якого полягає у кормовиробництві, тобто -  готовий силос буде доставлятися усім сімейним молочним фермам по потребі.

У ході розмови багато учасників визнали, що песимістично були налаштовані на подальший розвиток молочної індустрії, але названі заходи вселили надію на подальше відродження українського села, зокрема у нашому регіоні завдяки функціонуванню сімейних молочних ферм. Ті учасники програми, які мають шість і більше корів задавали запитання організаторам семінарів, як перейняти існуючий досвід створення мініферм та визнали, що така діяльність дає реальні перспективи та можливості економічного зростання, як самого фермера, так і громади  загалом.

За інформацією Славутської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ