26.05.2016 | 10:38

В Шепетівському МРЦЗ відбувся круглий стіл на тему - «Шляхи вдосконалення співпраці центру зайнятості із роботодавцями щодо вирішення гострих соціально-економічних потреб, зміцнення кадрового потенціалу ПОУ та підвищення їхньої конкурентоспроможності».

Основна мета заходу – посилення співпраці між центром зайнятості та роботодавцями щодо збереження та створення нових робочих місць, спрямованої на зниження рівня безробіття в регіоні.

У засіданні круглого столу взяли участь представники роботодавців: Корпорації «Сварог Вест Груп», ТОВ «Шпон Шепетівка», ТОВ «ТД «Шепетівський цукор»», ДП «Шепетівський лісгосп», ДП «Шепетівського ремонтного заводу», КП «Шепетівського РЕП», ПП «МВМ-13», ТОВ «Побутхім Шепетівка», ТОВ «Білдермакс», ФГ «Левада В».

Під час засідання директор Шепетівського МРЦЗ Олександр Ребекевша детально проаналізував ситуацію, яка склалася на ринку праці, зокрема, наголосив на необхідності тісної співпраці між роботодавцями та центром зайнятості щодо збереження існуючих та створення нових робочих місць у місті Шепетівці та Шепетівському районі. Сьогодні служба зайнятості використовує для співпраці з роботодавцями всі можливості щодо задоволення їхніх потреб згідно чинного законодавства, спеціалісти Шепетівського МРЦЗ надають повний спектр послуг усім, хто готовий до співпраці та потребує допомоги. Олександр Ребекевша також окреслив шляхи розвитку соціально-економічної інфраструктури міста та  району, навів приклади успішної співпраці центру зайнятості з роботодавцями та зупинився на проблемних питаннях, які виникали в ході роботи і вніс пропозиції щодо їх вирішення.

Серед підприємств району, які мають перспективи до розширення своєї виробничої діяльності відносяться - ТОВ «Побутхім Шепетівка», ТОВ ТД «Шепетівський цукор»,  ТОВ «Шпон Шепетівка». Представники цих підприємств виступали з інформацією щодо перспектив розвитку підприємств.

Учасники засідання ухвалили рекомендації круглого столу, а саме: створювати сприятливі умови для реалізації права на працю та  працевлаштування шукачів роботи; дотримуватись трудового законодавства про працю, про зайнятість населення; приймати участь в розробці прогнозів щодо структури робочих місць, потреби, обсягів професійної підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки, в тому числі при створенні робочих місць для осіб соціально-незахищених категорій населення; надавати до центру зайнятості достовірну інформацію щодо вільних робочих місць (вакантних посад) згідно звітів 3-ПН, в тому числі для осіб соціально-незахищених категорій населення та внутрішньо переміщених осіб; сприяти збереженню існуючих та створенню нових робочих місць; інформувати роботодавців про можливості підготовки кадрів для підприємств за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Надавати консультаційні та інформаційні послуги роботодавцям щодо розробки учбових планів та програм стажування для безробітних, тощо.