На сьогоднішній день великий акцент у роботі Державної служби зайнятості робиться на профорієнтації та допомозі у працевлаштуванні військовослужбовців, які брали участь в АТО. Ми допомагаємо воїнам, які захищали Україну, адже працевлаштування учасників АТО – це один із засобів їхньої реабілітації.
Так, у Ізяславському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО. До діалогу з демобілізованими учасниками АТО було запрошено соціальних партнерів з Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Ізяславського районного військового комісаріату. Усі військовослужбовці, які повертаються до мирного життя, потребують підтримки для продовження повноцінного життя і, насамперед, у реалізації свого права робити те, що вміють, і отримувати за це гідну винагороду, тому організатори семінару намагались допомогти колишнім воїнам та надавали поради стосовно вирішення нагальних проблем.
Фахівець з профорієнтації РЦЗ Ю.Цибуля ознайомила учасників з актуальними вакансіями та
можливостями працевлаштування (у тому числі тимчасового), ситуацією на ринку праці, послугами служби зайнятості, а саме: можливість започаткування власної справи, проходження професійного навчання, перепідготовки, підвищення кваліфікації, навчання безпосередньо на робочому місці на підприємстві, отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці тощо.
Із пoрядкoм вiдбoру i прийняття грoмaдян нa вiйcькoву cлужбу зa кoнтрaктoм, пeрeвaгaми вiйcькoвoї cлужби, грoшoвим зaбeзпeчeнням oзнaйoмив заступник військового комісара – начальник відділення консультування І.Лисай. Під час бесіди він зазначив, щo нeвiд’ємнoю cклaдoвoю у вiйcькoвiй cлужбi зa кoнтрaктoм є фaктoр ocoбиcтoгo зрocтaння прoфeciйними cхoдинкaми.
Спеціаліст Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ю.Гаврилюк поінформувала бійців стосовно психологічної реабілітації, отримання путівок на санаторно-курортне лікування в органах соціального захисту, отримання земельних ділянок у власність. Також відмітила важливість надійної родини для військовослужбовців і заявила про готовність співпраці не тільки з учасниками АТО, а й з їхніми сім’ями.
Спілкування проходило в дружній невимушеній атмосфері, звучали жарти та відчувалась дружня підтримка один одного.