22.01.2016 | 09:25

Проблема реалізації прав молоді на працю є актуальною в нашій країні. Особливо турбує дитяча праця. Вона позбавляє їх дитинства, людської гідності, можливості розвивати свій потенціал, що наносить шкоду їх психічному та фізичному розвитку.

«Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці» - на таку тему із учнями 9-11 класів Мислятинської ЗОШ спілкувалися фахівці Ізяславського районного центру зайнятості та районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Під час семінару, для кращого розуміння учнями даної проблеми, фахівець з профорієнтації районного центру зайнятості Ю.Цибуля наводила життєві історії, розповідала, як відрізнити дитячу працю та її шкідливі наслідки для дітей. Ознайомила випускників з поняттям «дитяча праця», законодавчо-нормативною базою, трудовим законодавством, спрямованими на протидію дитячої праці. Наголос зробила і на тому, що освіта є одним із найсуттєвіших факторів запобігання використання дитячої праці. Це пов’язано з тим, що діти, які отримали фахові знання та здобули професійні навички, мають більше шансів знайти своє місце на ринку праці.

Спеціаліст районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Ю.Гаврилюк зазначила, що торгівля дітьми є найбільш поширеним видом злочинності щодо дітей, яких переправляють до інших країн, де примушують вчиняти протиправні дії, жебракувати, а часом і вдаватися до проституції. Вона зазначила, що експлуатація дитячої праці визначається будь-яким із таких факторів: повний робочий день для неповнолітніх осіб; робота призводить до неприпустимих фізичних навантажень, соціального і психологічного стресу; робота і життя на вулиці у незадовільних умовах; невідповідна оплата праці; дуже велика відповідальність; робота заважає освіті; принизлива робота, наприклад: рабська або кабальна праця, сексуальна експлуатація; робота заважає всебічному соціальному і психологічному розвитку .

Учні дізналися, як захистити себе в подібних ситуаціях, до яких органів звернутись, коли йдеться про порушення їхніх прав. Задля кращої поінформованості вони отримали  буклети з корисною інформацією стосовно запобігання торгівлі людьми (в тому числі дітьми), нелегальній трудовій міграції та експлуатації дитячої праці та отримали відповіді спеціалістів на усі свої запитання.