13.10.2021 | 09:25

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право громадян на отримання ваучера. Ваучер – документ встановленого зразка, що дає право пройти перепідготовку за робітничею професією, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.    

Громадяни,  які не є офіційно безробітними та протягом останніх 3 років не навчались за кошти Фонду можуть скористатися цією послугою, а це:

- особи віком  старше  45  років, які мають страховий стаж  не менше 15 років до досягнення ними пенсійного віку;

- особи звільнені з  військової служби,  служби  в  органах  внутрішніх справ, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби, органів і підрозділів цивільного захисту у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;

- особи звільнені з військової  служби  після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа інвалідів до отримання права на пенсію;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи (на момент звернення особи до центру зайнятості  підходяща робота відсутня).

При отриманні ваучера  особа самостійно обирає професію чи спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистаційну.

Фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців Хмельниччини щодо підвищення кваліфікації працівників шляхом отримання ваучера.

До прикладу, підприємство СТОВ «Довіра», що на Красилівщині, займається   вирощуванням зернових і технічних культур, з початку року, за сприяння Красилівської районної філії Хмельницького ОЦЗ, направило на підвищення кваліфікації 13 працівників, з них 4 - отримали ваучери за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва кат.Н». Навчання проходило  за дистанційною формою на базі Львівського ЦПТО ДСЗ.

Отже, за допомогою ваучера роботодавець, отримує кваліфікованого працівника з відповідною освітою і знаннями,  з числа своїх же працівників, без відриву від виробництва та не витрачаючи власні кошти на його перекваліфікацію чи підвищення кваліфікації.

Скористайтесь своїм правом на навчання!

За матеріалами Красилівської районної філії Хмельницького ОЦЗ