оп
22.03.2019 | 11:29

«Соціальне партнерство як важлива складова організації ефективної  профорієнтаційної  роботи з населенням», - така була тема засідання круглого столу, яке відбулося в рамках профорієнтаційного проекту «Твоя формула успіху» 20 березня 2019 року в Старокостянтинівській міськрайонній філії Хмельницького обласного центру зайнятості.

Відкрила засідання круглого столу заступник директора  Людмила Драчук, яка відмітила, що співпраця органів влади, освітян, служби зайнятості, роботодавців та інших соціальних партнерів сприяє вирішенню проблем зайнятості населення, формує у громадян адекватне ставлення до ситуації на ринку праці. Акцентувала увагу на основних підходах в профорієнтаційній роботі з різними категоріями та соціальними групами населення, зауважила: «Служба зайнятості проводить системну інформаційно-роз'яснювальну та профорієнтаційну роботу з населенням з метою забезпечення свідомого та обгрунтованого вибору професії, підвищення мотивації до праці, відновлення престижу робітничих професій та з метою подолання дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці».

Про обласний комплексний профорієнтаційний проект для молоді «Твоя формула успіху» та  спектр послуг, які можна отримати в онлайн форматі за допомогою платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри та Веб-базової  платформи для онлайн профорієнтаційного консультування  «Моя професія: консультаційна мережа» зупинилась у своєму виступі начальник відділу активної підтримки безробітних Лілія Суходольська.

У свою чергу директор Старокостянтинівського професійного ліцею Сергій Кучерук поінформував про важливу роль професійного навчання, яке сприяє підвищенню конкурентоспроможності, професійній мобільності шукачів роботи та є  ефективним засобом збереження і розвитку кадрового потенціалу.

 Психолог Старокостянтинівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Дмитро Волинець  відзначив особливості процесу самовизначення учнів, вплив професійної орієнтації на вибір молоддю перспективного професійного шляху. Цікавою та корисною була інформація начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Марини Цісар та Оксани Дідух – провідного бібліотекаря юнацького абонементу Старокостянтинівської централізованої бібліотечної системи.

Про необхідність профорієнтаційної  роботи з молоддю  як  запоруки  забезпечення кадрового резерву підприємства  говорили представники від роботодавців - помічник головного  бухгалтера ФОП Антонюка І.В. Надія Олексишина та менеджер з персоналу філії «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» АП «Укрзалізниця» Тетяна Букшань.

По закінченню заходу учасники круглого столу внесли пропозиції до проекту рекомендацій щодо організації комплексної профорієнтаційної роботи з населенням.

За матеріалами Старокостянтпнівської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ