Агропромисловий комплекс, як ніяка інша галузь економіки переживає масштабні організаційні та технологічні зміни: приходять нові інвестори, закуповується сучасна техніка, відповідно впроваджуються нові технології, нові культури, щороку є щось нове.

Тому Деражнянською  районною філією Хмельницького ОЦЗ, ще з листопада 2018 року була ініційована  робота з підприємствами агропромислового комплексу району щодо  підвищення кваліфікації трактористів-машиністів с/г виробництва з числа безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості до початку  весняно-польових робіт 2019 року. На виконання вимог роботодавців були підібрані претенденти на навчання з бази даних філії. З метою орієнтації безробітних на навчання, центр зайнятості організував низку семінарів для безробітних, в яких є кваліфікація тракториста-машиніста с/г виробництва та цілий комплекс індивідуально-роз’яснювальної роботи щодо переваг та доцільності підвищення кваліфікації.

Фахівці філії   плідно  співпрацювали з Рівненським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в плані підготовки програми навчання. До проведення навчання залучалися фахівці Деражнянського центру професійної освіти та інженер ТОВ «Герром-Інвест Україна».

 Результатом роботи стало навчання 21 особи з числа безробітних в Рівненському ЦПТО ДСЗ на курсах цільового призначення  за програмою «Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних сільськогосподарських культур». Навчання проводилося під замовлення роботодавців ТОВ «Герром-Інвест Україна», ФГ «Пролісок», СФГ «Мендрик А.О.», СФГ «Перлина», СФГ «Віта». Після завершення навчання всі безробітні будуть працевлаштовані згідно укладених договорів.