Організація професійного навчання на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця та цільове навчання для започаткування безробітними підприємницької діяльності є одним із пріоритетів у роботі Теофіпольської районної філії Хмельницької обласної служби зайнятості. Професійне навчання безробітних проводиться службою зайнятості з урахуванням вимог ринку праці, та перспектив розвитку регіону, в тому числі для зайняття підприємницькою діяльністю як у професійно-технічних навчальних закладах Хмельниччини, так і у мережі Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, а також у роботодавців - замовників кадрів безпосередньо на виробництві.

Так протягом п’яти місяців 2019 року 179 безробітних району підвищували кваліфікацію та набули нових професій за направленнями  районної філії служби зайнятості. З них 8 слухачів проходили професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації на базі ДНЗ «Теофіпольський ПАПЛ» та Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Безпосередньо на виробництві 8 осіб проходили стажування за професіями та спеціальністю продавець продовольчих товарів, кухар, швачка та сестра медична. Також, 82 трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, 30 водіїв автотранспортних засобів, 30 підсобних робітників та 21 овочівник на базі Рівненського ЦПТО ДСЗ проходили підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення згідно замовлень роботодавців за такими навчальними програмами: «Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних сільськогосподарських культур», «Експлуатація, діагностика та ремонт новітніх видів автотранспортних засобів», «Сезонне  технічне обслуговування тракторів та сільськогосподарських машин», «Виконання підсобних робіт у сучасних с/г підприємствах з дотриманням безпечних умов праці» та «Технології вирощування овочевих культур у відкритому та закритому ґрунті та особливості  органічного овочівництва». Водночас було укладено 43 договори на працевлаштування безробітних після закінчення професійного навчання.

Після завершення навчання слухачі отримали свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації та посвідчення про підвищення кваліфікації за певним напрямом і в подальшому були працевлаштовані на підприємства, установи Теофіпольського району, а саме: ТОВ «Святець», ТОВ «Зімертал», СТОВ «Нива», СТОВ «Волиця», ФГ «Адам», ФГ «Тріумф», Теофіпольська загальноосвітня школа I-III ступенів №1, СГВК «Олійники», ФОП Шведа В.П., ФОП Яремчук О.П. та інші.

Спеціалісти Теофіпольської філії служби зайнятості і далі проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та шукачів роботи щодо переваг професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.