Андеррайтер - це назва професії, яка в перекладі з англійської звучить як «підпис під ризиками». Основним завданням андеррайтера є компетентна оцінка небезпек при укладанні страхових, кредитних і фінансових договорів. Візуючи своїм підписом той або інший документ, андеррайтер тим самим підтверджує його безпеку та вигоду для своєї Компанії.
      До речі, рішення про суму страхових ставок, можливості страхування або видачі банківського кредиту, як правило, ухвалює андеррайтер. Також цей фахівець часто виступає в ролі посередника або маклера, що працює на ринку цінних паперів. Тут він зазвичай бере на себе зобов'язання про їхнє розміщення або продаж. 
    Обов’язки андеррайтера: виявлення та оцінка можливих ризиків; проведення дій, що визначають імовірність настання ризику (вивчення відповідних документів і консультації зі сторонніми експертами – медиками, юристами, технологами і т.д.); розрахунки оптимальних умов надання послуг, тарифних ставок і виплат по зобов'язаннях; ухвалення рішення та скріплення його особистим підписом.
     Професія андеррайтера не менш складна і відповідальна, ніж інші професії сфери «Страхові агенти, брокери, маклери». 
     Андеррайтер повинен знати: роботу ПК, програмування, правила страхування, правила укладання договорів, фінансову грамотність, внутрішні особливості роботи компанії.
     Основні обов’язки: укладання договорів, фінансові розрахунки, прогнозування, розгляд страхових заявок, робота з цифрами, консультування клієнтів, аналіз руху коштів.
     Важливі риси характеру: організованість, відповідальність, акуратність, увага до деталей, терплячість, аналітичне мислення, націленість на результат, здатність працювати в команді.
    Протипоказання: пасивність, неуважність, невміння працювати в команді,
замкнутість.
    Спорідненими та близькими вважаються спеціальності фінансового аналітика, страхового агента та економіста.
  Як видно зі специфіки професії, сучасний андеррайтер – це освічена людина з широким кругозором і практичними знаннями в різних сферах. Крім того, від компетентності андеррайтера часто безпосередньо залежить прибутковість його організації. Тому, серед обов'язкових вимог до професії андеррайтера, на першому місці стоїть економічна грамотність та досвід практичної роботи.