Сьогодні все частіше можна почути слово барбершоп. Все більше цих закладів відкривається в містах.

            Хто такий барбер і звідки виникла ця професія?

            Барбер - це перукар, який працює в барбершопі – чоловічій перукарні. Він  спеціалізується на чоловічих стрижках і догляді за бородою та вусами. Сьогодні одночасно в моді і ретро, і класика, і брутальність — словом, повна свобода у виборі. Однак головним заняттям барбера все ж залишається догляд за волоссям. Тому барбери постійно відвідують тренінги, курси підвищення кваліфікації, а ще намагаються самі виглядати відповідно до ­­­сьогоднішніх стандартів чоловічої краси. На даний час ця професія на піку популярності.

            У середньовіччі барбери виконували роль не тільки перукарів, але і косметологів, робили масаж шиї, видаляли фурункули і робили ще багато різних медичних процедур.

В кінці XIX професія набула  популярності, стали з'являтися курси барбера. Зокрема в США, почали відкриватися барбершопи, де чоловіки могли отримати не тільки професійні послуги зі стрижки бороди і вусів, але і почитати газету, обмінятися останніми новинами.

            Такі заклади стали щось на зразок чоловічих клубів. Саме в такому вигляді дійшли і до нас подібні заклади - барбер перукарня. Сьогодні барбершопи популярні і в зв'язку з різким підйомом популярності самих борід і вусів.

            Сьогодні барбер є не тільки перукарем, а фахівцем, який упорядковує волосся  на чоловічому обличчі, тобто клієнтами в основному, стають чоловіки з густою бородою і «пишними» вусами. Барбер знає як і яку надати форму бороді, як краще підстригти вуса і які тренди будуть в моді в наступному місяці.

            Оскільки професія барбера ще дуже молода, вищі навчальні заклади та професійні училища не можуть запропонувати профільних навчальних курсів для майбутніх барберів. На барбера можна перекваліфікуватися з перукаря, отримавши середню або вищу освіту за цією спеціальністю.

             Деякі барбершопи впроваджують додаткову послугу і навчають барберскій майстерності просто у своїх стінах.