Щоб розібратися, хто ж такий блогер і чим він займається, варто зрозуміти, що  блог - це своєрідний щоденник в інтернеті, доступ до якого має не тільки той, хто його веде, але і безліч інших людей. Блогерами зазвичай називають користувачів мережі, які з тих чи інших причин діляться з іншими різною інформацією. Зазвичай це досвідчені, терплячі люди, які вміють писати, яким цікаво ділитися своєю думкою з оточуючими. Їх головним завданням є залучення публіки до своїх блогів. 

  На початку розвитку цієї сфери основною формою передачі інформації були текстові повідомлення.  Але з часом з’явилися відео і фотозвіти, за допомогою яких вони діляться зі своїми читачами важливою і корисною інформацією. Найчастіше мова йде про заходи на світських вечірках, які відвідали автори блогу, про особисті переживання або міркування про майбутнє. Останнім часом великою популярністю користуються блоги, в яких люди діляться особистим досвідом і дають поради в сфері, де вони розбираються. 

  Блогером може стати кожен, головне правило успішності і популярності блогу – вміння красиво розповісти про подію або запропонувати корисну інформацію доступною мовою. І тут не важливо, зірка людина чи ні, якщо читачеві сподобається матеріал, то популярність прийде сама. Багатьох цікавить, як заробляють блогери і звідки у них такі гонорари. Незважаючи на те, що мережа інтернет розвивається вже досить давно, багатьом незрозуміло,  як можна отримувати гроші, просто сидячи за комп'ютером. Насправді ж є дуже багато професій і методів заробітку, пов'язаних з інтернетом.

  Один з варіантів, як отримувати гроші за своє хобі, - це писати пости на замовлення. Здавалося б, цей варіант найпростіший, але насправді він вимагає чималих часових і розумових затрат від автора. Дуже важливо написати текст, який дійсно зацікавить читача, буде легко читатися. Важливо, щоб на його тлі реклама не впадала в очі і виглядала ненав'язливо. Фінансові надходження блогеру будуть нараховуватися залежно від тематики його блогу і того, скільки людей його відвідають. Другий варіант, який часто використовують популярні блогери, - це продаж рекламних місць. Тут потрібно знайти рекламодавців конкретного товару, які зацікавляться блогом і запропонують розмістити свою рекламу на сайті автора. Якщо блог розвинений, то за продаж такого місця можна отримати непогані гроші.

  За минулі роки ряди блогерів-професіоналів значно зросли. Професійний блогер з великою аудиторією має хороший фінансовий дохід. Якщо говорити про перспективи блогосфери у нашій країні, то вона буде і надалі розвиватися. 

  За матеріалами відділу організації профорієнтації