Добре усвідомлювати, що твоя праця необхідна всім людям, що плоди твоєї праці переживуть століття. Від багатьох професій, прекрасних і різних, професія будівельника відрізняється тим, що його праця втілюється в красу наших міст, зручність квартир, складне переплетення заводських конструкцій.

Сфера діяльності будівельників дуже широка – окрім зведення будинків, виробничих комплексів, заводів, фабрик, вони будують мости, гідротехнічні споруди, дамби, греблі та ін.

Кар'єра будівельника зазвичай починається з посади майстра або бригадира. Потім можна стати виконробом, начальником ділянки, головним інженером. Біля керма багатьох відомих проектних організацій стоять люди, що пройшли шлях від простого робочого до керівника.

До важливих рис, які необхідні фахівцям будівельної сфери, належать: акуратність, уважність, дуже висока відповідальність, широка ерудиція у сфері будівництва, хороша зорова пам'ять, точний окомір, фізична сила і витривалість, гострота зору і кольоросприйняття, гнучкість, рухливість рук, ніг, усього тіла загалом, наполегливість, принциповість, розвинений вестибулярний аппарат, тривала концентрація уваги, просторова уява і технічне мислення, врівноваженість.

Будівельна справа сьогодні - одна з найперспективніших, а той, хто обере собі професію будівельника, аж ніяк не прогадає. Бо попит на таких фахівців буде завжди, тож, без роботи сидіти не доведеться, як і без шматка хліба.    Головне, - стати кваліфікованим майстром своєї справи, не боятися нічого нового і усвідомлювати, що твоя робота буде приносити величезну користь, її помічатимуть, вона стане не просто частиною міста, а й його історією. Вірогідність працевлаштування за даною професією досить висока.