Якщо вірити вченим, в найближчі 20 років наш світ чекають глобальні зміни. Екологія, медицина, наука, економіка і навіть соціальний устрій зазнають змін. Ринок праці теж стрімко змінюється, з розвитком глобальних технологій і постійним прогресом потреба в нових і перспективних професіях усе більше зростатиме. На зміну старим приходять нові професії, більш затребувані й цікаві.  У зв'язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, зовсім скоро з'явиться безліч професій на стику наук: біоінженер, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, енергоаудитор, проектувальник "розумних доріг" та інші.  Давайте знайомитися з новими професіями ближче...

Будівельник «розумних доріг»

        Дорожнє господарство —  перспективна сфера, де буде застосовуватися професія  будівельника «розумних доріг». Це фахівець, який вибирає і встановлює дорожнє адаптивне  покриття, розмітку та дорожні знаки з радіочастотної ідентифікацією, системи спостереження і датчики для контролю стану  дороги. 
        «Розумні» дороги — ідея відносно свіжа. Викликана вона необхідністю надання в реальному часі інформації про те, що чекає автомобіль попереду — пробка, проблема з покриттям через ожеледицю або щось ще. Сьогодні таку інформацію дещо надають картографічні сервіси, проте це все ж реактивний процес — спочатку хтось повинен опинитися в пробці, щоб система зрозуміла, що ця інформація повинна попасти на карту. «Розумна» ж дорога за допомогою своїх датчиків буде передавати цю інформацію самостійно автомобілю, що дозволить ефективніше вести себе на дорозі і вибирати маршрут. З урахуванням прогнозованого зростання кількості безпілотних автомобілів — ідеальний професійний вибір. 

        Професію можна здобути :

- Національний гірничий університет

- Київський національний університет будівництва і архітектури

- Харківський національний автомобільно - дорожній університет

-Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту          ім. академіка В. Лазаряна

- Харківський національний автомобільно - дорожній університет

За матеріалами сайту https://inventure.com.ua/news/ukraine/25_professij_budushego_i_gde_ih_poluchit