Основним напрямком зі сприяння працевлаштування молоді в службі зайнятості є проведення профорієнтаційних заходів різної направленості. Тому, з 17 вересня 2018 року, в рамках профорієнтаційного проекту «Від мрії до дії», Хмельницьким міським центром зайнятості організовано проведення декади профінформаційних семінарів для працівників закладів освіти та для учнівської молоді. Семінари складалися з двох етапів: профінформаційного семінару для працівників закладів освіти «Який сучасний ринок праці, перспективи його розвитку. Профорієнтація молоді» та  профорієнтаційного (уроку) семінару  для учнівської молоді  на тему: «Правильний вибір професії – запорука майбутнього успіху». Заходи були проведені в ЗОШ №7,  №21, НВК № 9, ВПУ № 4, №11 та Хмельницькому професійному ліцї.

Мета заходів: сприяти саморозвитку особистості старшокласника, розвитку вмінь та навичок, необхідних для забезпечення належного рівня формування професійних планів на майбутнє згідно стану ринку праці регіону та інформування про важливість проведення системної професійної орієнтації учнівської молоді, формування відповідального ставлення учнів до планування майбутньої професійної кар’єри.

Провідний фахівець з профорієнтації  Тетяна Нестерук ознайомила з ситуацією на  ринку праці, особливостями сучасного працевлаштування, потребами ринку праці у працівниках, послугами служби зайнятості. Зазначила, що професійна орієнтація молоді - це засіб подолання дисбалансу на ринку праці та основа професійного самовизначення учнів. Сконцентрувала увагу на проблемі: як вміло обрати професію. Ознайомила учнів з перспективами розвитку професій, презентувала Атлас нових професій для України.  

Зацікавленість учнів визвала інформація провідного фахівця з профорієнтації Валентина Семенюк про платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри, яка дає можливість безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси та онлайн платформами для безкоштовного навчання «Моя кар’єра» та громадський проект «Prometheus». Відбувся перегляд відеороликів, слайдів.

Молодь ділилася інформацією про проблеми, які виникають при пошуку роботи, висловлювали свої думки. Обговорення проходило жваво, учасники активно запитували, уточнювали почуту інформацію, ділились своїми враженнями.  

У заходах взяли участь майже 700 осіб.

 

За матеріалами Хмельницького МЦЗ