Дизайн – це діяльність людини, яка поєднує в собі надання відповідних функціональних і естетичних форм об'єкту. Простіше кажучи, дизайном вважаються властивості об'єкта, які приваблюють людину своїм зовнішнім виглядом. Найкращим прикладом дизайнерського витвору буде легковий автомобіль, форма кузова якого змінюється не лише для того, щоб завоювати більше симпатій клієнтів, але і щоб здолати опір повітря. Тому дизайн не може існувати без вживання різних технічних підходів. Навіть елементарний дизайн інтер'єру вимагає відповідності технічним вимогам, щоб термін його експлуатації був максимально тривалим. Розвиток дизайну як окремої сфери діяльності сприяв виникненню відповідної професії. Дизайнер має добре знатися на графічних елементах, в технології виготовлення того або іншого виробу, поєднувати всі потрібні для цього знання і досвід. Окрім цих знань, дизайнер повинен уміти нестандартно мислити, що  допомагає створювати значущі проекти та втілювати їх у життя, тим більше, що сучасні технології пропонують людям безмежні можливості.

Таким чином, дизайнери не тільки художники, але й конструктори, проектувальники, та навіть виконроби. Вони створюють простір з неповторним стилем, аурою, енергетикою, втілюють ідеї нового інтер'єру, одягу, промислового виробу тощо, спочатку в ескізі, а потім в кресленнях.

Дизайнерові доводиться багато працювати з підрядниками, будівельниками, постачальниками матеріалів, із замовниками, виступати координатором усіх служб, задіяних у проекті.

Особисті якості: розвинуте просторове уявлення, терпіння, комунікабельність, уважність, художні здібності. Стати успішним дизайнером може лише фахівець-універсал, що освоїв усі етапи технологічного циклу: від першої розмови із замовником до організації робіт і здавання об'єкта. Починати кар'єру краще з роботи у дизайн-бюро. Тут можна набути досвіду й сміливості, беручи участь у самих різних за стилем проектах.

Заробітки дизайнера залежать від масштабності проекту або кількості замовлень.