Це фахівець, основним завданням якого є супровід вантажів  під час їх транспортування, отримання  супровідних документів до них, а також контроль збереження та  безпечності перевезень вантажів чи товарів. Сьогодні професійні експедитори можуть працювати як в транспортних організаціях, так і в логістичних службах, дистриб’юторських компаніях, у відділах доставки промислових  підприємств, фірм тощо. Роботу експедитора може виконувати як окремий співробітник, так і водій, який суміщує доставку вантажів з експедиторськими обов’язками. Експедитор отримує заявки на супровід вантажу; перевіряє неушкодженість отриманих  товарів; виконує вантажно/розвантажувальні роботи; здійснює обмін або одержує супровідні документи (накладні, акти прийому-передачі, договори тощо); контролює  процес безпечної та своєчасної доставки товарів.

Вимоги до експедитора

  • досвід  роботи або спеціальна освіта;

  • наявність водійських прав та досвіду водія;

  • навички роботи з діловим документообігом;

  • досвід проведення вантажно/розвантажувальних  робіт;

  • міцне фізичне здоров’я та витривалість;

  • розвинута увага та активність.

Професія експедитора може мати різні особливості у виконанні роботи. Так, наприклад, експедитори молокопереробних підприємств та хлібокомбінатів починають свій робочий день досить рано для того, щоб забеспечити ранню доставку продуктів у торгову мережу. На багатьох підприємствах експедитори можуть працювати ще й у нічну зміну, а також, виїжджати  у відрядження в інші міста або країни.

В різних організаціях можуть ставитися різні вимоги до експедитора щодо його освіти – від загальної середньої освіти до вищої, в залежності від конкретних посадових інструкцій. Те ж стосується вимог до досвіду роботи. На деяких підприємствах навчання експедитора проводиться на робочому місці.