Поява професії електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування тісно пов’язана з розвитком електрики. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові і освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до системи електропостачання нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів з мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки.

Професія електромонтера вимагає знань у межах повної загальної середньої освіти. При цьому глибоке знання таких шкільних предметів, як фізика, математика, хімія, просто необхідне для того, щоб стати висококваліфікованим спеціалістом своєї справи. Електромонтер повинен мати ґрунтовні знання, творче технічне мислення, бездоганно володіти практичними прийомами та навичками роботи.

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

повинен знати:

  • будову і принцип роботи устаткування, що обслуговується, його електромонтажні схеми і пускорегулювальну апаратуру;

  • оптимальні засоби наладки щіткового механізму електродвигунів;

  • принцип дії і правила користування вимірювальними приладами;

  • правила безпечної роботи зі струмом.

повинен вміти:

  • розбирати, ремонтувати електрообладнання верстатів;

  • добре читати електричні схеми;

  • лудити, паяти, ізолювати, прокладати і з’єднувати електропроводки, кабелі, а також заземлювати електросилове устаткування;

  • мати навички слюсарної роботи.

Після перевірки засвоєння теоретичних знань та практичних умінь електромонтерові надається допуск на роботи в межах нормативно встановленої напруги.

 Ринок праці завжди має потребу в  електромонтерах з ремонту та обслуговування електроустаткування.  В березні 2018 року Хмельницькою обласної службою зайнятості було зареєстровано понад  20 вакансій за даною професією, тому можливість  працевлаштуватися за фахом досить висока.