В рамках проєкту «Успішна молодь - успішна громада!», 18 листопада, в Славутській міськрайонній філії Хмельницького ОЦЗ відбувся онлайн-семінар «Ризики нелегальної трудової міграції» для 24 здобувачів освіти Славутського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх»».

Під час заходу школярі ознайомились з поняттями: «дитяча праця», «трудова міграція» та «трудова експлуатація», дізнались про нормативно-правові документи, які регулюють питання зайнятості неповнолітніх, вік, порядок прийняття та звільнення, обмеження при використанні праці неповнолітніх, пільги та гарантії.

Крім того, провідний фахівець з профорієнтації Ольга Гоцюк розповіла про поширені шахрайські схеми вербування та способи їх уникнення, продемонстровала інформаційно-навчальний фільм «Обізнані-захищені», застосовуючи методику «стоп-кадр» для обговорення переглянутого матеріалу зі здобувачами освіти. Фахівець наголосила на важливості виваженого підходу до вибору трудової діяльності, акцентувала увагу учасників на побудову кар’єрного плану, що включає в себе аналіз своїх бажань, можливостей та запитів сучасного рину праці, презентувала роботу платформи «Моя професія: консультаційна мережа» (myprofession.com.ua), на якій молодь може в будь-якому місці та в будь-який час пройти профдіагностичне тестування з метою визначення оптимального професійного середовища.

Сподіваємося, що проведена робота допоможе майбутнім випускникам зробити правильний вибір та побудувати успішне професіне майбутнє.

За матеріалами Славутської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості