Квіти в усі часи приваблювали людей. Хтось підбирає букет під колір очей або сукні, чи просто під настрій. Хтось любить ніжні польові квіти, хтось – розкішні букети, що складаються з квітів, цукерок або прикрас. Щоб створити гарну квіткову композицію або вдало доповнити квітами інтер’єр приміщень, потрібні професіонали. Це флористи та фітодизайнери. Безумовно, ці професії можна вважати одними з найкрасивіших і найприємніших  у світі. 

  Флорист  – це фахівець зі складання оригінальних букетів і ексклюзивних квіткових композицій.
 Фітодизайнер – спеціалізується на оформленні інтер'єрів офісів, квартир, ресторанів, торговельно-розважальних центрів та інших приміщень за допомогою рослинних і квіткових рішень. Головне завдання фітодизайнера – створення необхідного настрою, затишку і комфорту певного приміщення за допомогою рослин, квітів і фітодекору.

  ФЛОРИСТи та ФІТОДИЗАЙНЕРи МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ:

  • у весільних агентствах: створення букетів для наречених і квіткових композицій для оформлення інтер'єру;

  • інтернет-магазинах з доставки квітів: збір букетів під замовлення;

  • квіткових магазинах: складання і продаж букетів, консультування по догляду за квітами;

  • компаніях по фітодизайну: озеленення приміщень;

  Також флористи можуть займатися власною справою, зокрема,  працювати  на  себе  в  режимі  «фрілансу».
  Для таких фахівців вкрай важливо мати портфоліо, адже саме по ньому потенційний роботодавець або замовник визначає, чи підходить йому той чи інший кандидат. Тому, навіть у процесі навчання свої кращі роботи варто фотографувати. Хороша освіта за фахом, досвід і гідне портфоліо дозволять флористу зайняти  високооплачувану посаду або створити гарну клієнтську базу.
Необхідні знання та освіта
 Флорист та фітодизайнер - професії для творчих та освічених людей, яким не обійтися без знань з агрономії і ботаніки. Щоб стати успішним флористом, потрібно знати будову рослин, сорти квітів, як доглядати за ними, продовжити їм життя, поєднувати рослини, правильно використовувати аксесуари. Знання різних комбінацій і стилістичних прийомів допоможуть вигідно оформити подарунок, виставку, прикрасити урочистості; зрозуміти, як створювати цікаві проєкти для різних подій і свят.

 Професію можна отримати в закладах професійно-технічної освіти, коледжах або технікумах. Щоб стати висококваліфікованим професіоналом, є можливість продовжити освіту у закладах вищої освіти за спеціальністю «Дизайнер-флорист». Також існує безліч флористичних шкіл, курсів для флористів – початківців. Плюс професії в тому, що опанувати її можна практично в будь-якому віці, якщо є творчі здібності і немає медичних протипоказань.