Фрезерувальник – висококваліфікований фахівець, що уміє читати креслення, правильно використовувати різні фрези та пристосування до верстата, вибирати раціональні прийоми фрезерування, проводити точні виміри оброблюваних поверхонь. Фрезерування – один з найпоширеніших способів обробки металів різанням за допомогою багатолезових інструментів (фрез). На фрезерному верстаті можна обробляти складні криволінійні та пласкі поверхні деталей, пази, отвори різної форми.

На підприємствах з виробництва будівельних матеріалів фрезерувальники обробляють не тільки метали, а й вироби з каменю та ін. Працюють такі фахівці на підприємствах машинобудування, металообробки, взуттєвих фабриках тощо. Майже кожна деталь сучасної машини або приладу проходить через умілі руки фрезерувальника.

Останнім часом з’явилися фрезерні верстати з програмним управлінням. Ці верстати можуть обробляти найскладніші деталі без будь-якого втручання робітника. Фрезерувальникові треба добре знати будову верстата, правила управління і техніку безпеки праці, призначення та умови використання найпоширеніших пристроїв, застосування нормального і спеціального різального та контрольно-вимірювального інструменту, основні типи фрез та кути їх заточки, рідини і мастила, якими користуються для їх охолодження. Кваліфікований фрезерувальник повинен уміти читати і знати основні відомості про допуски й посадки, класи точності і чистоти поверхні. Професія вимагає швидкого рухового сприйняття та швидкої рухової реакції, доброго окоміру, високого ступеня координації рухів рук, просторового сприйняття, доброї фізичної підготовки, високого рівня розвитку рухової, зорової та оперативної пам’яті. 
    Вимоги до уваги - високий рівень концентрації, розподілу, переключення. Ця професія вимагає розвинутого наочно-образного мислення, здатності швидкої оцінки ситуації та прийняття рішення.
    Риси характеру: наполегливість, терплячість, акуратність, самостійність, кмітливість, самоконтроль.
    Протипоказання:захворювання хребта, нервової системи, опорно-рухового апарату, порушення психіки, відсутність бінокулярного зору, знижена гострота зору, дальтонізм.
    Близькі професії: токарі, верстатники, апаратники, штампувальники.
    Здобути спеціальність можна у профтехучилищі, продовжити освіту – у коледжі або у вузі за напрямками: металообробка, машинобудування. Профілюючі шкільні предмети: математика, фізика, креслення.