Прорахунок і оцінка ризиків – невід’ємний аспект будь-якого сучасного бізнесу. Цей процес неможливий без довготермінового прогнозу розвитку бізнесу, економіки, країни в цілому. Саме такими прогнозами і займаються футурологи. Їх завдання – спрогнозувати майбутнє на основі наукових даних та методів. Футуролог – доволі рідкісна професія, в базі hh.ua футуролог аж один, його зарплатні очікування – близько 3000 євро.
Футуролог - це фахівець, який займається прогнозуванням розвитку різних сфер діяльності людини в майбутньому. На основі наукових, економічних, технологічних і соціальних відкриттів футурологи передбачають майбутні світові тенденції. 
Для українського ринку праці професія "футуролог" досить нова. Проте, вже сьогодні деякі великі українські компанії звертаються за консультаціями до футурологів. 
Обов’язки футуролога: моніторинг, вивчення і аналіз новин, наукових досліджень, статистичних даних; проведення анкетування, сценарного планування, опитувань методом Делфі; прогнозування майбутніх подій, тенденцій, винаходів і т.п.; прорахунок ризиків у бізнесі.
Футуролог може працювати в державних службах та агенціях, корпораціях, комерційних організаціях та компаніях. Популярність даного напрямку з кожним роком росте. В усьому світу створюються футурологічні організації. Ось перелік декількох з них: Асоціація професійних футурологів (США); Всесвітня федерація дослідження майбутнього (заснована в Парижі, Франція); Інститут глобального майбутнього (США); Міжнародна академія досліджень майбутнього (Росія); Фінляндська футурологічна академія (Фінляндія); Естонський інститут футурології (Естонія).
Для того щоб працювати в якості футуролога, бажано мати вищу математичну або економічну освіту. Також, безумовно, необхідно займатися самоосвітою та саморозвитком: читати спеціальну літературу, моніторити Інтернет на наявність нової корисної інформації, відвідувати спеціальні лекції та курси. 

За матеріалами відділу профорієнтації Хмельницького ОЦЗ