Змінити професію чи місце роботи  -  досить складний крок. Адже є безліч причин: що скажуть люди, мені страшно, я не в тому віці. Так і доводиться більшості людей  жити нещасливим життям. Серед причин зміни професії можна виділити втрату інтересу до поточної діяльності через одноманітність, відсутність віддачі на фінансовому рівні або ж юнацькі мрії.
     Якщо ви вирішили змінити професію, то прислухайтесь до себе. Спробуйте поставити собі такі питання:
1). Мені подобається те, що я роблю, воно приносить мені задоволення, влаштовує мене, і чого хочу я сам?
2). В чому моя унікальність, що я вмію робити краще, ніж інші?
     Можна також спробувати пройти тест на профорієнтацію. Тести допомагають з визначенням напрямку, у якому вам варто себе спробувати, але не дадуть однозначної  відповіді, яка професія вам підходить.  Головне, не бійтесь щось змінювати. Краще зробити, і жалкувати (якщо не отримали результат, який чекали), ніж не зробити і думати: "Чому ж я не спробував?"
     Поки ви визначаєтесь із професією і долаєте шлях до її набуття, вам необхідні ресурси для життя, тому,  поки ви не здобули нову професію та не знайшли відповідну роботу, не звільняйтеся.
    Будьте відповідальними. Враховуйте всі за і проти. Зробіть висновки і прийміть правильне рішення. Яке б воно не було - це ваш вибір і ваше життя.
    З чого ж почати, коли ви визначились, чим саме хотіли б займатись? Перш за все, подолати страх перед змінами, якщо він є. Прописати для себе конкретні кроки, які треба зробити, щоб досягти бажаного результату. І починати втілювати в життя.  Будь-який вибір у житті - це свого роду стрес, страх перед невідомістю. Тільки від вас залежить - залишити все як є, чи зробити кращим своє життя. У будь-якому випадку - це буде ваш правильний вибір.
     Більшість людей, які кілька років перебувають на одному робочому місці, вивчили напам'ять всі свої обов'язки і довели дії до автоматизму. Після цього вони панічно бояться поміняти роботу - навіть якщо там умови кращі і заробіток вищий. Причинами цього є консерватизм мислення, слабка комунікабельність, занижена самооцінка, накручування себе.
    Буває, що і нова професія може розчарувати або спричинити неуспіхи в реалізації. Але не впадайте у відчай і не зупиняйтесь. Будь-які зміни - це завжди добре. Навіть якщо не виходить, можна ще раз все змінити. У роботі дуже важливо, щоб очі горіли,  і крім грошової мотивації, було моральне задоволення. Тому, не бійтесь змін і робіть своє життя кращим!

За матеріалами відділу профорієнтації Хмельницького ОЦЗ