Сонячна енергія – чисте, невичерпне і дешеве джерело альтернативної енергії, запорука екологічно чистого майбутнього.

Сонячна енергетика – новітня наука, що стрімко розвивається. У фундаментальних дослідженнях і наукових розробках беруть активну участь й інженери відповідної спеціалізації. Інженер з сонячної енергетики може спеціалізуватися у двох прикладних напрямах:

Інженер з встановлення сонячних електростанцій – фахівець, який займається установкою і обслуговуванням сонячних батарей. Іншими словами, він спрямовує енергію сонця в об’єкти.

Інженер з виробництва сонячних електростанцій займається виробництвом сонячних модулів на спеціалізованих підприємствах.

Переваги сонячних електростанцій:

  • швидко і легко зводяться завдяки легким конструкціям;

  • безвідмовна робота простих елементів;

  • безшумна робота;

  • простота експлуатації та обслуговування;

  • немає викиду шкідливих речовин, як при використанні інших джерел енергії.

Профессія інженера сонячних батарей надзвичайно затребувана. На сьогоднішній день існує багато компаній з виробництва, встановлення й обслуговування сонячних батарей на заміських будинках, приватних підприємствах. Сонячні колектори забезпечують підігрів гарячої води та опалення будинку, системи теплої підлоги. Собівартість енергії сонячних батарей невисока, і порівняно з минулим десятиліттям, знизилася на 80%. В осінньо-зимовий період замість сонячної електростанції можна задіяти вітряні станції.

Сонячні колектори та сонячні електростанції на сонячних батареях перестали бути технологічною новинкою. Їх випускають в промислових масштабах спеціальні підприємства і заводи, на яких також затребувана професія інженера з сонячних електростанцій.