Безумовно, здоров’я – це найважливіше, що має людина, але найчастіше візити в поліклініку забирають чимало часу, який і так на вагу золота. Хто не мріяв отримати консультацію лікаря, не виходячи з дому? Експерти обіцяють, що в найближчі десять років ця мрія стане реальністю: діагностування захворювання, проведення їх профілактики можливе буде в онлайн режимі мережевим лікарем. Такий фахівець буде працювати на стику медицини та ІТ.

Медичні онлайн-сервіси mHealth вже почали з’являтися, але вони ще не досконалі і не викликають довіри. Прогнозується, що скоро ситуація зміниться: «розумні» програми на гаджетах та мобільні додатки зможуть збирати і відправляти  актуальну інформацію про здоров’я людини в глобальні медичні системи онлайн, де їх будуть аналізувати і стежити за динамікою саме мережеві лікарі.

Такі медики зможуть не тільки проводити діагностику стану людей зі скаргами, а й стежити за здоров’ям пацієнтів, які не помічають симптомів і не звертаються по допомогу. Це допоможе запобігти численним хворобам, які розвиваються у людей через несвоєчасну діагностику, дізнатися більше про їх розвиток і навіть розпізнати нові захворювання, про які ми не знаємо.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ