26 листопада, з метою підвищення престижу робітничих професій, інформування про професії, які мають попит на ринку праці, можливі шляхи отримання професії, Ізяславська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості організувала онлайн-екскурсію до Плужненського професійного аграрного ліцею для учнів  9 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. №4 ім. В.Кобернюка.

     Під час віртуальної екскурсії Плужненським професійним аграрним ліцеєм заступник директора з навчально-виховної роботи  Мар’яна Микитюк ознайомила з професіями за якими здійснюється навчання, а саме: тістороб, кухар, кондитер, офіціант, бармен, муляр, штукатур, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, водій автотранспортних засобів. Розповіла про особливості та переваги здобуття освіти в цьому навчальному закладі, відмітила здобутки випускників, звернула увагу на сучасну матеріально-технічну базу та впровадження нових технологій, комфортну атмосферу навчання та проживання, висококваліфікований викладацький склад, охарактеризувала умови вступу.

      Спеціаліст з профорієнтації Ізяславської філії Тетяна Франчук разом із учнями розглянули стратегією вибору професії. При цьому учасники переглянули  сайти з описами професій, зокрема, http://osvita.ua,   http://info.yavkursi.com, http://jobs.ua/career, http://education.ua, http://poprofessii.in.uahttp://proforientator.info. Отримали консультації щодо визначення професійної спрямованості, ознайомились з платформою Державної служби зайнятості  з профорієнтації та розвитку кар’єри profi.dcz.gov.ua, онлайн-платформою для дистанційного професійного самовизначення «Моя професія: консультаційна  мережа» www.myprofession.com.ua, освітнім порталом Державної служби зайнятості skills.dcz.gov.uaдізнались як визначити попит на професії рекомендовані за результатами тестування, зрозуміли наскільки важлива для побудови успішної кар’єри відповідність особистих і професійних якостей вимогам роботодавців.

 Сподіваємось, що саме такі заходи зроблять вибір майбутньої професії цікавою дослідницькою роботою, а не тяжким  випробуванням.

            

За матеріалами Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ