Професійно-технічна освіта є складником української системи освіти, де людина може оволодіти знаннями, уміннями і навичками за певною професією. Важливою перевагою професійної освіти є її гнучкість та швидка реакція на запити ринку праці: сьогодні пройти навчання в закладах можуть не лише вчорашні випускники шкіл, а й дорослі, які хочуть підвищити кваліфікацію або змінити професію.

З метою покращення іміджу професійної освіти, популяризації робітничих професій з 22 по 26 листопада в Україні проходить Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної освіти).  Тиждень професійної освіти – це ще один привід нагадати, що представники робітничих професій вже протягом багатьох років користуються значним попитом на ринку праці.

25 листопада 2021 року заступником директора Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Оксаною Зигаловою в режимі онлайн проведено презентацію послуг з професійного навчання.

До заходу приєднались провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних Славутської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Наталія Пермінова та 9 безробітних осіб, які перебувають на обліку та не мають професії, чи бажають отримати робітничу професію за сприяння служби зайнятості.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з сутністю, перевагами та умовами професійного навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ, доступними інноваційними формами, методами та технологіями навчання, потужною матеріально-технічною базою закладу перспективи працевлаштування за отриманою професією.  

Слід зазначити, за період існування навчального закладу (з 1992 року) у ньому пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищили свою кваліфікацію майже 140 тис. осіб.

Рівненський центр професійно-технічної освіти здійснює навчання за  58-ма ліцензованими робітничими професіями  та  понад 140 різноманітними курсами цільового призначення  у галузях: деревообробки; металообробки; автомобільного транспорту та авторемонту; будівництва; дорожнього будівництва; сільського та лісового господарства; готельного господарства, ресторанної справи; швейної промисловості; сфери послуг; торгівлі; туризму; Інформаційно-комунікаційних технологій та інших.

На завершення презентовано  відеоролик про можливість навчання за професіями та напрямками сфери ІТ: «Створення тривимірної графіки у програмі Autodesk 3ds Max»; «Основи роботи з програмами комп’ютерної графіки ArchiCAD та AutoCAD».

За матеріалами Славутської міськрайонної філії Хмельницького ОСЗ