Дорогі друзі! Вас, звичайно, хвилює питання: ким бути? Як знайти головну справу свого життя, щоб почувати себе задоволеним матеріально і  морально, щоб приносити найбільшу користь людям, країні? Сьогодні перед Вами відкривається величезний вибір шляхів самореалізації і будь-яка інформація з цього питання Вам буде в нагоді.

Перед складним вибором професійного шляху необхідно зупинитися та поміркувати - саме розсудлива та своєчасна порада часто змінювала людську долю. Сподіваємося, що наші поради допоможуть  Вам.

Навчаючись у випускному класі, необхідно замислюватися про професію, яка Вас цікавить, зустрітися з особою, яка працює за цією професією і отримати відповіді на свої питання.

Вибір навчального закладу також відіграє важливу, а іноді і вирішальну роль у житті молодої людини. Саме сьогодні Ви маєте змогу на безперешкодне здобуття освіти у будь-якому навчальному закладі країни і навіть за кордоном.

Що саме  обрати справа Ваша, але, обираючи професію, пам'ятайте, що:

- здійснити цей відповідальний крок треба, враховуючи свої нахили та здібності, особисті  інтереси;

- світ професій значно ширший (понад 40000), ніж коло навчальних предметів, що вивчалися в школі (12-15), тому ототожнення улюбленого навчального предмету з професією не завжди є надійним орієнтиром у виборі професії;

- професію не слід вибирати "за компанію", такий вибір лише випадково буває вдалим;

- розподіл професій на погані і хороші, цікаві і нецікаві, легкі і важкі - помилковий. Значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до нього ставиться сама людина, на скільки дана професія відповідає її запитам і можливостям;

- інколи за зовнішньою привабливістю професії приховані її негативні риси (так, професію геолога інколи цінують за можливість мандрувати і бачити світ. Актора - за славу і популярність. Але ж ...);

- не варто переносити своє ставлення до конкретної людини на її професію, бо особисту симпатію чи антипатію до людини ніяк не можна ототожнювати зі сферою діяльності, в якій вона працює.

Пам’ятайте! Кожна професія, якщо до неї підходити з любов’ю і знанням справи, таїть у собі невичерпні можливості для творчості.

   Якщо у Вас виникли труднощі у виборі професії або Ви не знаєте, на що треба мобілізувати свої зусилля, звертайтеся до спеціалістів з профорієнтації державної служби зайнятості.

Матеріали підготовлені відділом організації профорієнтації ОЦЗ