Чи знали Ви, що Україна одна із провідних європейських «медових країн»? Із виробництва меду Україна посіла перше місце в Європі та п’яте у світі. Саме тому така давня професія «пасічник» не втрачає своєї актуальності і сьогодні, а продукти бджільництва застосовують в косметології, фармації, харчовій промисловості й навіть в авіаційно-космічних технологіях. Надзвичайно корисний, смачний та екологічно чистий продукт – мед, що разом із прополісом входить до складу безлічі ліків, застосовують і в народній медицині.

Бджоляр – веде догляд за бджолами, примножуючи цим те багатство, яке вони дають, добре знає життя комах, спостерігає та оцінює стан кожної бджолиної сім’ї, створює нові сім’ї бджіл, відкачує та переробляє воскову сировину, ремонтує вулики, виготовляє рамки для нових сот, перевозить бджіл на медозбір і запилення, створює кормові запаси та готує пасіку до зими.

Специфіка роботи: У роботі з бджолами бджоляр до тонкощів вивчає біологію, життя цієї комахи і його сім’ї, хвороби і шкідників, прийоми захисту пасіки від них, питання розведення й утримання комах. Окрім знання біологічних особливостей бджіл, нюансів техніки бджільництва важливо знатися і на польових квітах, сортах меду, супутніх продуктах бджільництва і способах переробки воскової сировини. Заняття бджільництвом майже повністю змінює спосіб життя людини: бджоли не виносять різких неприємних запахів, у тому числі парфумерії, тютюну і алкоголю, тому бджолярі, як правило, не вживають алкоголю і не палять. Але найголовніше: якщо у вас алергія на мед і бджолину отруту, то вам ця робота протипоказана. Більше 90 % всіх домашніх бджіл належать приватним особам. Весь мед, який зараз продається, здобутий руками фермерів. Якщо вам подобається займатися з бджолами, зовсім не обов’язково мати власну пасіку. Ви можете влаштуватися на роботу бджолярем у фермерське господарство.

Необхідні особистісні якості: уважність, чесність, пунктуальність, доброта.

Аби стати справжнім пасічником, потрібно вчитися у самих бджіл, - радять початківцям у цій справі досвідчені бджолярі.