Коли справа стосується вибору першої роботи чи невеликого підробітку під час навчання,  постає питання: «З чого почати та на що звернути увагу?». Тож сьогодні наші поради для тих, хто хоче знайти роботу під час навчання.

Чому потрібно йти працювати ще під час навчання?
Досвід. Після закінчення університету багатьом вашим одногрупникам потрібно буде починати кар’єру з напівпрозорим резюме, тоді як у вас вже буде релевантний досвід, потрібні вміння і навички, досягнення у сфері.
Фінансова незалежність. У той час, коли ваші друзі просять гроші на каву у батьків, – ви можете дозволити собі бути незалежним і не доводити мамі необхідність покупки десятої пари кросівок.
Корисні знайомства. Навіть якщо ви йдете працювати не за спеціальністю, це зовсім не означає, що для подальшої кар’єри не буде жодної користі. Чим ширше коло ваших знайомств – тим більші можливості для розвитку та подальшого працевлаштування ви маєте.

Як шукати першу роботу?

  1. Сфера діяльності. Буває, що під час навчання студент раптом розуміє, що знаходиться не на своєму місці. Якщо вас лякає, що життя доведеться пов’язати з тим, що вивчаєте в університеті, то вибирати першу роботу за цією спеціалізацією не варто. Чудово, якщо ви вже знаєте, яка спеціалізація повністю відповідає вашим схильностям. Тоді потрібно подумати, де зможете отримати додаткову освіту та як шукатимете роботу. Може бути і таке, що ви під час навчання хочете працювати не за спеціальністю, а після завершення вишу – будувати кар’єру у своїй сфері. Тут також важливо визначитися з галуззю: де буде гнучкіший графік, яка робота не вплине негативно на подальшу кар’єру, що пропонують роботодавці молодим фахівцям тощо.

  2. Море вакансій. Далі відправляйтеся на пошуки тієї самої заповітної роботи. Але як не загубитися у різноманітті вакансій? Не хвилюйтеся, все не так страшно. Якщо ви обрали для першої роботи, наприклад, сферу торгівлі (а саме вона найпопулярніша серед студентів), то під час пошуку роботи відфільтруйте пропозиції за неповною зайнятістю, рівнем кваліфікації та бажаною заробітною платою. Так зробити вибір у бік вашої ідеальної вакансії буде легше.

  3. Стажування. Чудова можливість отримати роботу за спеціальністю – стажування. Таким чином ви отримуєте потрібний досвід для резюме, заробітну плату, а,  за умови успішного проходження стажування, ще і місце у даній компанії – чим не здійснення мрій?

  4. Нетворкінг. Корисні знайомства здатні привести на роботу кандидатів без досвіду. І тут мова зовсім не про блат, а про безкорисливу рекомендацію фахівця, в якому впевнені. Окремо додамо, що студентам найкраще підійде членство у молодіжних організаціях, відвідування організованих ними івентів, ярмарок професій тощо. На таких заходах завжди є можливість зустріти потенційного роботодавця.

  5. Навички. Існує стереотипне уявлення, що роботодавці  беруть на роботу лише фахівців з чималим досвідом. Тому то студенти і не можуть отримати першої роботи. Виходить замкнене коло? Але, насправді, причина відмови може бути у нестачі потрібних навичок. Ідеально, якщо ви заздалегідь  дізнаєтесь про вимоги  до кандидатів компанії, в яку хочете потрапити: так легше зрозуміти, над якими навичками вам потрібно ще попрацювати. Це може зайняти певний час. Але коли ви отримаєте пропозицію про роботу, то точно будете впевненими, що відповідаєте цим вимогам і справитеся із поставленими завданнями.

Пам’ятайте, що роботодавці досить часто віддають перевагу саме працівникам без досвіду, тому що цінують їх за більшу гнучкість та здатність до навчання. Тому не слід боятися, і впевнено йти до мети.