Як же іноді хочеться відрізнити брехню від правди! Адже говорити можна все, що завгодно! Але на дворі ХХІ століття,  і крім детектора брехні з’явився  профайлер.

       Профайлер – фахівець, що володіє певними психологічними методами, завдяки яким йому вдається прогнозувати поведінку людини в тій чи іншій ситуації на основі, здавалося б, елементарних речей, таких, як зовнішній вигляд, манера вербальної та невербальної поведінки тощо.

       Завдання профайлера: спостереження за людьми; передбачення їх дій і вчинків; безпомилкове визначення «порожніх» слів і реальних намірів людини.

Профайлер є однією зі специфічних форм професійної діяльності, що об’єднує в собі різні галузі гуманітарних наук, серед яких психологія, мистецтво, історія та інші.

       Особисті якості

Майбутній фахівець-профайлер повинен відрізнітися чудовою пам’яттю, аналітичним мисленням, підвищеною уважністю, спостережливістю, чесністю, стриманою емоційністю, чіткою дикцією, приємними манерами тощо.

       Обов’язки профайлера: організація та проведення спостережень; визначення психотипу людини по зовнішніх ознаках.

      Так які існують напрямки профайлінгу сьогодні?

Бізнес-профайлінг - так називають супровід профайлером ділових переговорів. Фахівець дивиться на співрозмовників свого клієнта, стежить за їх поведінкою і манерою триматися.

Банківський профайлінг означає спостереження під час співбесіди за майбутнім позичальником банку. Таке дослідження дозволяє знизити втрати від неповернених кредитів.

Аудит-профайлінг використовується аудиторськими компаніями при перевірці чесності бухгалтерів. Це - ефективне доповнення до традиційної перевірки бухгалтерських документів.

Страховий профайлінг допомагає страховим компаніям виявляти шахрайські схеми при оформленні страховки.

Кадровий профалінг допомагає рекрутеру розпізнати обман з боку кандидата на посаду, докопатися до непривабливих істин в його біографії (великі борги, кримінальне минуле, ігроманія тощо). В ідеалі мистецтвом профайлінга повинен володіти сам рекрутер.

      Професію профайлера  можна здобути на спеціальних курсах і тренінгах в школах, академіях, центрах детекції брехні.