Листоноша – це службовець пошти, який розносить кореспонденцію адресатам.

Професія листоноші дуже важлива та потрібна, особливо у невеличких містах та селах, тим паче для самотніх чи літніх людей. Для багатьох таких людей – це не лише працівник пошти, а ледве не єдиний, чи принаймні, основний зв’язок з навколишнім світом.

Робота листоноші дуже відповідальна. Адже крім основних вмінь та навичок, якими повинен володіти фахівець, для нього дуже важливі такі якості як відповідальність, пунктуальність, чесність, хороша пам’ять і фізична витривалість.

Професійно важливі якості:

  • знання видів та категорій поштових відправлень;

  • порядку доставки адресатам усіх видів поштових відправлень та періодичних видань;

  • порядку виплати пенсії та грошової допомоги, тарифів на пересилку окремих видів поштових відправлень;

  • розташувань вулиць, будинків, квартир, схем доставочних дільниць; контрольних термінів доставки поштових відправлень;

  • уміння доставляти поштові відправлення та періодичні видання;

  • отримувати письмову кореспонденцію, повідомлення на одержання грошових переказів, посилок, листів та бандеролей з оголошеною цінністю, періодичні видання, пенсійні відомості та грошову готівку;

  • готувати отримані поштові відправлення та періодичні видання для доставки; доставляти адресатам поштові відправлення, пенсію та грошову допомогу, грошові перекази, періодичні видання згідно з поштовими правилами.

Сьогодні в Україні пошта залишається чи не єдиним доступним для всіх засобом зв’язку, несе на собі значне соціальне навантаження, адже її послугами користується переважна більшість населення України.

В травні  2019 року Хмельницькою обласної службою зайнятості було зареєстровано понад 22 вакансії за даною професією, тому можливість  працевлаштуватися за фахом досить висока.