Якщо вірити вченим, в найближчі 20 років наш світ чекають глобальні зміни. Екологія, медицина, наука, економіка і навіть соціальний устрій зазнають змін. Ринок праці теж стрімко змінюється, з розвитком глобальних технологій і постійним прогресом потреба в нових і перспективних професіях усе більше зростатиме. На зміну старим приходять нові професії, більш затребувані й цікаві.  У зв'язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, зовсім скоро з'явиться безліч професій на стику наук: біоінженер, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, енергоаудитор, проектувальник "розумних доріг" та інші.  Давайте знайомитися з новими професіями ближче...

Проектувальник медичних роботів

          Проектувальник медичних роботів - це фахівець, який проектує  роботів  і  кіберпристрої  для медицини: діагностичні роботи, роботи-хірурги, кіберпротези.

          Сьогодні існує досить багато завдань, що вирішуються медичними роботами, але зрозуміло, що їх число буде збільшуватися: про це свідчить і тенденція щодо проведення малоінвазивних операцій і збільшення точності робототехніки. 

 Професію можна здобути:

- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

- Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

- Національний університет «Львівська політехніка»

- Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара

- Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя

- Одеський національний політехнічний університет

За матеріалами сайту https://inventure.com.ua/news/ukraine/25_professij_budushego_i_gde_ih_poluchit