Менеджер краудфандінгових і краудінвестінгових платформ - займається організацією платформ для збору коштів для фінансування проектів, оцінює проекти винахідників, а також виступає своєрідним суддею в суперечках між авторами проектів та інвесторами .

Краудфандінг (від англ. Сrowd funding, сrowd - «натовп», funding -«фінансування») - співпраця людей, які добровільно надають фінансову підтримку якому-небудь проекту або організації. Це дійсно працююча модель, успіх якої багаторазово продемонстровано іноземними прикладами.

Краудфандінг - ним в якійсь мірі займаєтеся і ви, коли збираєте з друзів, запрошених на день народження спільного знайомого, гроші на один загальний дорогий подарунок.

Краудінвестінг - це інвестування в проект, що здійснюється великою кількістю людей - мікроінвесторов.
Краудінвестінг - це гра. Не всі стартапи будуть успішними: проривними стануть одиниці. Решта інвестицій або проваляться, або принесуть невеликий прибуток.

Стартап (англ. Startup) - нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але серйозно планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або ледве почала на нього виходити і ще володіє обмеженим набором ресурсів.

 Професію можна здобути:

- Національний університет « Києво - Могилянська Академія »

- Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара

- Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана

- Київський національний торгово - економічний університет

- Одеський національний економічний університет

За матеріалами сайту https://inventure.com.ua/news/ukraine/25_professij_budushego_i_gde_ih_poluchit